VIDEO Nainggolan rozhodol šláger pre rímske AS: Niangovo zlyhanie stálo AC druhé miesto

Niang (11) nepremenil pokutový kop milánskeho AC a Radja Nainggolan (4) potom rozhodol o triumfe rímskeho ASNiang (11) nepremenil pokutový kop milánskeho AC a Radja Nainggolan (4) potom rozhodol o triumfe rímskeho AS Zdroj: facebook.com/officialasroma

RÍM - Futbalisti AS Rím zdolali v 16. kole talianskej ligy AC Miláno 1:0. Zápas o druhé miesto tabuľky rozhodol v 62. minúte Radja Nainggolan, rímsky celok vyhral tretíkrát za sebou a na vedúci Juventus stráca štyri body.

V 27. minúte nepremenili hostia penaltu. Brankár Szczesny najprv skočil pod nohy Lapadulovi a podrazil ho, ale pokutový kop potom jeho kolegovi z útoku Niangovi zneškodnil. Niang nedal penaltu ani v minulom kole, to ale Milánčania zdolali posledné Crotone 2:1.

Tentoraz ho penaltové zaváhanie stálo body. Najlepšieho ligového strelca Džeka síce hostia ubránili, lenže po hodine hry nechali postupovať s loptou Nainggolana a belgický stredopoliar sa potom spoza šestnástky trafil presne k žrdi.

Fiorentina zdolala Sassuolo 2:1 a v tabuľke sa posunula na siedme miesto. Po dvoch góloch Nikolu Kaliniča z prvého polčasu už hostia v závere len znížili.

Chorvátsky útočník Kalinič ani v jednom prípade nemal pred gólom ľahkú pozíciu, ale po prvý raz sa mu podarilo strelou z voleja prelobovať brankára Consigliho a v 39. minúte ho prekonal pätičkou. Fiorentina vďaka tomu z posledných deviatich zápasov Serie A po ôsmykrát bodovala, navyše uspela aj v základnej časti Európskej ligy.

ACF Fiorentina - Sassuolo Calcio 2:1 (2:0)
Góly: 10. a 40. Kalinič - 76. Acerbi

AS Rím - AC Miláno 1:0 (0:0)
Gól: 62. Nainggolan