Szilárd Németh vie, prečo Zlatú loptu má Ronaldo: Toto zavážilo v jeho prospech

Cristiano Ronaldo so svojou štvrtou Zlatou loptouCristiano Ronaldo so svojou štvrtou Zlatou loptou Zdroj: realmadrid.com

PARÍŽ - Od roku 2008 nezískal Zlatú loptu určenú pre najlepšieho futbalistu na svete nik iný ako Lionel Messi a Cristiano Ronaldo. Čerstvý triumf Ronalda nad Messim (celkové skóre 4:5) vyprovokoval bývalého slovenského reprezentanta Szilárda Németha k úvahe, kedy konečne nastane chvíľa, keď niekto ďalší v prestížnej bilančnej ankete preruší nadvládu argentínskeho loptového virtuóza a portugalského gólového zabijaka.

"Ťažko hodnotiť, či je víťazstvo Cristiana Ronalda zaslúžené alebo nie. Každý rok premýšľam o tej istej otázke: kto by mohol vyhrať Zlatú loptu okrem Ronalda a Lionela Messiho. Títo dvaja sú bezkonkurenčne vpredu, ale myslím si, že vzhľadom na svoje možnosti a limity mal skvelý rok aj Francúz Antoine Griezmann. Hral výborne za Atlético Madrid aj Francúzsko na ME, rovnako ako Ronaldo a Messi dal veľa gólov. V prospech Ronalda určite najviac zavážili medzinárodné úspechy. Triumf v Lige majstrov, titul európskeho šampióna, ešte môže vyhrať aj MS klubov," uviedol Szilárd Németh. Na otázku, či si myslí, že večné porovnávanie medzi Ronaldom a Messim je aj reálne súbojom medzi nimi dvoma alebo len medzi ich často fanatickými fanúšikmi, autor 22 reprezentačných gólov a bývalý hráč FC Middlesbrough odvetil: "Určite existuje aj obrovská rivalita medzi nimi, čiže Ronaldom a Messim, a to z obidvoch strán. Každý totiž chce byť najlepší, zdolávať svojho najvážnejšieho súpera a zbierať ocenenia a trofeje."

V súvislosti s Ronaldom a Messim a ich dlhodobou nadvládou vo svetovom futbale si pekné prirovnanie dovolil Gheorghe Hagi. Úspešný bývalý rumunský reprezentant na weboch Omnisport či Soccerway okrem iného povedal: "Futbalisti nie sú herci. Vo filmovom priemysle natočíte film a môžete si ho pozrieť 100-krát. Pre futbalistov je každý zápas iný. Musia byť motivovaní, ak sa chcú stať najlepšími na svete. Jednou z vlastností Ronalda, Messiho a ďalších špičkových hráčov, ktorí dosahujú svetovú úroveň, je ich vysoká motivácia stále sa zlepšovať. Žijeme vo futbalovej ére s dvoma úžasnými hráčmi. Jeden má technickú kvalitu, druhý neuveriteľnú silu. Môžete mať skvelé telo, ale všetko sa začína vo vašej mysli. Messi je veľmi kreatívny, má výbornú techniku a je to čistý talent. Mohli by sme povedať, že Messi je ako Roger Federer v tenise. Cristiano Ronaldo je pre zmenu ako Novak Djokovič." 

Bývalý Ronaldov spoluhráč v Manchestri United Rio Ferdinand vyzdvihol u štvornásobného držiteľa Zlatej lopty hneď niekoľko vlastností, ktoré z neho urobili absolútneho profesionála. "Talent, odvaha, odolnosť a najmä neskutočná pracovná morálka a túžba byť najlepší. Nič podobné som predtým nevidel u iného futbalistu. Ronaldo je dôkaz, že tvrdá práca môže zdolať aj najväčší talent. Gratulujem, priateľ môj," napísal Rio Ferdinand na twitteri. Víťaz prestížnej ankety z roku 2005, Brazílčan Ronaldinho, pridal takúto zdravicu Ronaldovi: "Cristiano, je to viac ako zaslúžené! Veľké úspechy s klubom a národným tímom sú cestou aj k individuálnemu úspechu. Gratulujem!" 

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Lionel Messi Zlatá lopta Szilárd Németh Ballon d'Or
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: realmadrid.com
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články