Posledný gong Tomiho Kida: Rozlúčka s kariérou pritiahne zvučné mená

Tomi "Kid" Kovács
Tomi "Kid" Kovács

GALANTA - V sobotu 17. decembra od 18.30 h sa v Mestskej športovej hale v Galante uskutoční boxerský galavečer pod názvom Posledný gong. Boxer Tomáš Kovács známejší ako Tomi "Kid" Kovács sa na ňom rozlúči s aktívnou kariérou a zároveň privolá do ringu už tretiu generáciu zo svojej rodiny. Kristián KID Kovács ukáže svoje boxerské umenie a nastúpi na prvý duel medzi šestnásť povrazov.

"V ringu sa predvedú aj moji zverenci z KO Box Clubu Galanta proti výberu z Maďarska. Svoje kvality ukážu: Viliam Tankó /12-násobný majster Slovenska, 3. miesto na Európskych hrách 2015 v Baku/, Andrej " Bandi" Csemez, najtechnickejší boxer Slovenska, ktorého mnohý prezývajú Slovenský ALI ! Je 5 násobný majster Slovenska , víťaz viacerých medzinárodných turnajov. V roku 2016 získal bronz na majstrovstvách Európy a už 17-krát bol vyhlásený na rôznych turnajoch za najtechnickejšieho boxera, Filip Mészároš, úspešný reprezentant Slovenska, ktorý bol piaty na ME a vyhral medzinárodný turnaj J. Tormu. Tiež vybojoval titul majstra Slovenska 2016 aj pri debute medzi mužmi spolu s jeho oddielovým kolegom Csemezom. Na galavečere nebude chýbať ani Miloš " Kiko" Pusztay - vicemajster Slovenska v kategóriach staršieho dorastu a mužov elite na rok 2016. Bývalý narkoman, ktorému nikto neveril, že sa dokáže zmeniť. Medzi pozvanými hosťami je aj legenda Janko Zachara, olympijský víťaz v boxe z roku 1952 v Helsinkách, a Károly Balzsay, majster sveta WBO a súčasný reprezentačný tréner Maďarska," informoval Tomi "Kid" Kovács. 

Tomáš Kovács (39) bol profesionálny majster sveta v poloťažkej váhe v organizácii WBF (World Boxing Foundation; v decembri 2009 v Galante zdolal Keňana Samsona Onyanga) a európsky šampión v poloťažkej hmotnostnej kategórii v prestížnejšej verzii a jednej zo štyroch naprominentnejších organizácii WBO (World Boxing Organization): vo februári 2011 zvíťazil v dvanásťkolovom súboji nad Hamzom Amuzom Wanderom Oumom z Ugandy. 

V profesionálnom ringu mal rodák z Galanty Tomáš Kovács úctyhodnú bilanciu. Z 30 súbojov zvíťazil až 28-krát, z toho 17-krát pred časovým limitom. Víťaznú rozlúčku v profesionálnom ringu absolvoval v polovici októbra tohto roku v Mestskej športovej hale v Nitre, keď si poradil s Gruzíncom Giorgim Berošvilim. Zdolal ho hneď v 1. kole technickým knokautom. 


Tagy: Tomi Kid Kovács

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA