VIDEO krásneho gesta z Turecka: Po góle vzdal hold obetiam teroristického útoku

Yasin Öztekin po góle objal policajtov
Yasin Öztekin po góle objal policajtov

ISTANBUL - Výbuchy, ktoré sa odohrali neďaleko futbalového štadióna istanbulského Besiktasu si vyźiadali zhruba 29 obetí a 166 zranených. Medzi zosnulými bolo až 27 príslušníkov polície. Práve na túto tragédiu myslel futbalista konkurenčného Galatasaray Istanbul Yasin Öztekin (29) po svojom úvodnom góle, po ktorom prišlo naozaj krásne gesto!

Práve on v 12. minúte ligového duelu proti Gaziantepspor poslal domácich do vedenia a pri gólovej oslave vzdal hold zosnulým policajtom. Pri radosti z gólu najprv prístojacim príslušníkom polície zasalutoval, potom sa k nim rozbehol a vrúcne ich objal.

Yasin Öztekin bol ústrednou postavou celého stretnutia, pretože v zápase pridal ešte ďalšie dva góly a hetrikom sa zaslúžil o konečný triumf domácich 3:1. Galatasaray je po 14 ligových kolách na tretej priećke s trojbodovou stratou na vedúce duo Basaksehirspor a Besiktas.

K desivým explóziám prišlo v blízkosti nového štadióna Vodafone Arena v európskej časti Istanbulu asi hodinu po ligovom zápase Besiktas - Bursaspor (2:1). Turecký minister vnútra Süleyman Soylu v sobotu vyhlásil, že jeden z výbuchov sa odohral priamo pred štadiónom, druhý spáchal samovražedný atentátnik v priľahlom parku. Terčom útoku boli podľa všetkého príslušníci polície, ktorí predtým na štadióne hliadkovali počas stretnutia.

 


Tagy: Galatasaray Istanbul Gaziantepspor Yasin Öztekin

Zdroj:
športky
Foto:
Twitter

DISKUSIA