FOTO Obrovská radosť v Košiciach: Good Angels zvládli boj o všetko a postupujú!

Zľava: Barbora Bálintová z Košíc a Lynetta Kizer z PireusuZľava: Barbora Bálintová z Košíc a Lynetta Kizer z Pireusu Zdroj: SITA

Basketbalistky Good Angels Košice zvíťazili vo svojom záverečnom šiestom zápase D-skupiny Európskeho pohára FIBA nad gréckym tímom Olympiakos Pireus 72:59 a postúpili do vyraďovacej fázy.

Košičanky museli na postup zvíťaziť minimálne o osem bodov. V priebehu prvého polčasu viedli už o 16 a hoci hostky dokázali zápas zdramatizovať, Košičanky si postup postrážili. Najviac bodov domáceho tímu zaznamenala Teja Oblaková - 22.

Skóre zápasu síce otvorili hostky, ale Košičanky už v prvej štvrtine dokázali svoje víťazné ambície. Na postup potrebovali zvíťaziť o osem bodov a túto métu prvýkrát dosiahli už v 7. minúte, keď na 15:7 upravila Stehlíková. Hráčkam trinásťnásobného slovenského majstra vychádzala streľba a dôslednou obranou znepríjemňovali zakončenie gréckemu družstvu. V druhej štvrtine Oblaková piatimi bodmi v krátkom slede zvýšila náskok Košičaniek už na 16 bodov (31:15), ale hráčky Olympiakosu dokázali do prestávky skorigovať na 38:25.

Barbora Bálintová z Košíc Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA

Hostky v tretej štvrtine zvýšili aktivitu a dvomi trojkami za sebou znížili na 48:39. Košičanky zneisteli, ale pred záverečnou štvrtinou si udržali postupový 11-bodový náskok (54:43). Allenovej trojka (57:43) v úvode štvrtej časti zvýšila šance na úspech, ale záver zápasu priniesol drámu. Po piatich osobných chybách dohrali Jurčenková i Baughová. V 35. minúte Johnsonová z trestného hodu upravila na 59:51, neskôr však trojka Stehlíkovej znamenala 13-bodový náskok Košičaniek (65:52) a z podobnej pozície sa krátko na to presadila i Oblaková (68:54). Dimitrakouová trojkou znížila na 68:59, trestné hody Oblakovej ale opäť navýšili náskok na pohodlnejších 11 bodov (70:59).

Good Angels Košice - Olympiakos Pireus 72:59 (38:25)
Zostava Good Angels: Oblaková, Jurčenková, Bálintová, Allenová, Baughová (Stehlíková, Žirková, Kupčíková, Baburová, Janoščíková). Rozhodovali: Neškovič (Srb.), Tomičová (Chorv.), Adamovič (BaH)

Yakin Dogu Üniversitesi - Aluinvent DVTK Miškovec 93:46 (43:26)

Viac o téme: Good Angels Košice Olympiakos Pireus Európsky pohár FIBA