VIDEO Delovka Cháru, Hossa vyrovnal Turgeona, Pánik hrdinom: Slovenské hviezdy žiarili v NHL!

Marián Hossa, Richard Pánik aj Zdeno Chára v NHL dali o sebe vedieť Marián Hossa, Richard Pánik aj Zdeno Chára v NHL dali o sebe vedieť Zdroj: TASR/koláž Športiek

BRATISLAVA - Slovenské hokejové hviezdy v NHL opäť žiarili. Strelecky sa presadil slovenský kapitán Bostonu Bruins Zdeno Chára a za Chicago skóroval Marián Hossa, ale aj Richard Pánik.

Chára otvoril v 13. minúte skóre stretnutia Boston - Anaheim, keď typickou delovkou od modrej čiary prepálil Jonathana Berniera v bránke Ducks. Bruins však napokon podľahli "káčerom" 3:4. "Odohrali sme dva zápasy za dva dni, čo je vždy náročné. Musíme sa však zlepšiť," priznal Chára, ktorý deň predtým nastúpil v Pittsburghu (3:4 pp) na svoj jubilejný 1300. zápas v NHL.

Islanders mali v súboji s Chicagom raketový štart, keď už v 4. minúte viedli po góloch Andrewa Ladda a Caseyho Cizikasa 2:0. Blackhawks však dokázali rýchlo odpovedať a ešte v prvej tretine otočili skóre, pričom do vedenia ich dostal slovenský útočník Marián Hossa. Skúsený krídelník zakončil v 15. minúte rýchlu kombinačnú akciu prvého útoku, keď po zadovke Ryana Hartmana nemal problém namieriť do odkrytej časti bránky. Pre slovenského kanoniera to bol gól s poradovým číslom 16, v celej NHL mu aktuálne v tejto štatistike patrí medzi útočníkmi pekná štvrtá priečka. Hossov gól bol zároveň 515. v jeho profiligovej kariére, čím sa vyrovnal v historickom poradí strelcov NHL na 37. mieste Pierreovi Turgeonovi.

Hrdinom Blackhawks v súboji s New York Islanders sa stal slovenský spoluhráč Mariána Hossu Richard Pánik. Ten šesť minút pred koncom zápasu strelil víťazný gól Chicaga, pre Slováka to bol ôsmy strelecký zásah sezóny. Skóroval po výbornom forčekingu Marcusa Krügera a prihrávke Dennisa Rasmussena, keď strelou bez prípravy prekonal Thomasa Greissa v bránke newyorského tímu. "Páčila sa mi naša hra, najmä v prvej tretine. Náš útok nemal puk často na hokejkách, súper dal dva góly, keď sme boli na ľade, no dokázali sme zabrať v pravej chvíli a našli sme cestu, ako rozhodnúť zápas v náš prospech," povedal pre zámorské médiá Pánik, ktorý ukončil sedemzápasové čakanie na gól. "Dostal som skutočne vynikajúcu prihrávku. Snažil som sa hneď vystreliť, som rád, že to padlo dnu," dodal.