Ďalšia tvrdá rana pre Tomáša Kopeckého: Slová trénera Slovana hovoria za všetko

Tomáš Kopecký v drese Slovana Bratislava
Tomáš Kopecký v drese Slovana Bratislava

BRATISLAVA - Útočník Tomáš Kopecký ukončil pôsobenie v klube Kontinentálnej hokejovej ligy HC Slovan Bratislava. Tridsaťštyriročný dvojnásobný víťaz Stanleyho pohára prišiel do Slovanu v novembri, zmluvu mal do konca sezóny s možnosťou prehodnotenia po mesiaci pôsobenia. V pätnástich stretnutiach si pripísal jeden kanadský bod za asistenciu.

Kopecký si pôsobenie v Slovane predstavoval inak. "Nepovedal by som, že nezabojoval o miesto v zostave. Páčil sa mi jeho prístup a pracovitosť. Iné to však už bolo s jeho výkonnosťou. Nedarilo sa mu, ako sme si predstavovali. Robil všetko preto, aby sa uplatnil, no žiaľ, nebodoval," povedal pre denník Šport tréner Slovana Miloš Říha.


Pred pôsobením v Slovane pôsobil Kopecký v Trenčíne, kde sa rozohrával v najvyššej slovenskej súťaži. Po reprezentačnej pauze je možné, že sa opäť objaví v drese Dukly. Hokejista s bohatými skúsenosťami z NHL neprežíva ideálne obdobie.

"To, že nemá ideálnu formu, naznačil už jeho minulosezónny koniec v Třinci, kde mal pôvodne pôsobiť ešte tri roky. Neviem, čo hľadať za poklesom jeho výkonnosti oproti minulosti. Verili sme, že by sa u nás mohol chytiť, ale nestalo sa tak. Taký hráč musí mať inú fazónu," doplnil pre Šport Říha.


Tagy: Tomáš Kopecký HC Slovan Bratislava

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
SITA
Foto:
Facebook - HC Slovan Bratislava

DISKUSIA