VIDEO Obrovská dráma na MS klubov: Atlético Nacional zdolalo Américu až po rozstrele

Hráči Atlética Nacional Medellín sa tešia z tretieho miestaHráči Atlética Nacional Medellín sa tešia z tretieho miesta Zdroj: SITA

JOKOHAMA - Futbalisti Atlética Nacional zvíťazili na MS klubov nad mexickým tímom Club América 4:3 po jedenástkovom rozstrele a na podujatí obsadili konečné tretie miesto. V riadnom hracom čase sa stretnutie skončilo nerozhodne 2:2. Atletico dokázalo uspieť, hoci stratilo v zápase dvojgólový náskok.

Kolumbijský klub mal raketový štart a hneď prvá veľká šanca sa skončila gólom. Po peknej kolmici sa dostal pred jedenástkou k lopte Guerra, ktorého strelu mierne tečoval obranca súpera Samudio. Hráči Américy zvýšili po inkasovanom góle aktivitu, v 22. minúte mohol vyrovnať Romero, ale v sklze nedokázal namieriť loptu do bránky. Vzápätí na to prišiel trest v podobe druhého presného zásahu, vydarenú kombináciu zakončil z hranice 11 m Guerra a brankár už nestihol zareagovať. Hráči Américy pritlačili, v 34. minúte skončil ešte Mosquerov pokus na žrdi, ale o štyri minúty neskôr sa dočkali zníženia. Arroyo zostal voľný v pokutovom území a delovkou poslal svoju strelu k pravej tyčke.

Po prestávke pokračovala aktivita mexického tímu, v 48. minúte mohol Romero vyrovnať, ale Armani vyrazil jeho tvrdú strelu. América sa dočkala vyrovnania v 66. minúte, Diaz fauloval Samudia a striedajú Peralta bez väčších problémov premenil pokutový kop. Potom sa na ihrisku pritvrdilo, pričom rozhodca rozdal niekoľko žltých kariet na oboch stranách. V záverečných minútach riadneho hracieho času mohli rozhodnúť Borja a Diaz, ale Muňoz podržal svoj tím. O osude stretnutia musel napokon rozhodnúť jedenástkový rozstrel. V ňom zahodila América prvé dva pokusy, kým na strane hostí zlyhal iba Samudio. Rozhodujúci pokus premenil v piatej sérii striedajúci Borja.

o 3. miesto:
Club América - Atlético Nacional 2:2 (1:2), 3:4 na strely z 11 m
Góly: 38. Arroyo, 66. Peralta (z 11 m) - 6. Samudio (vl. gól), 26. Guerra. Rozhodovali: Shukralla (Bah.), ŽK: Aguilar, Pimentel - Berrio, Diaz, Henriquez, Nietto.
rozstrel: Martinez - nedal, Mosquera - 0:1, Samudio - nedal, Nieto - nedal, Quintero - 1:1, Bocanegra - 1:2, Peralta - 2:2, Torres - 2:3, Arroyo - 3:3, Borja - 3:4

Club América: Muňoz – Valdez, Alvarado (46. Quintero), Pimentel, Aguilar, Samudio – Sambueza (70. Martinez), Da Silva, Guerrero – Romero (59. Peralta), Arroyo

Atlético Nacional: Armani - Bocanegra, Aguilar, Henriquez, Diaz - Arias, Uribe (70. Nieto) - Berrio (89. Rodriguez), Torres, Mosquera - Guerra (78. Borja)

Viac o téme: Club América Atlético Nacional