VIDEO Andreas Žampa mal blízko k ďalším bodom: Radosť mu pokazila diskvalifikácia

Andreas ŽampaAndreas Žampa Zdroj: TASR

ALTA BADIA - Slovenský lyžiar Andreas Žampa napokon v nedeľu nebodoval vo Svetovom pohári. V klasickom obrovskom slalome v talianskej Alta Badii bol v cieli 26. so stratou 5,47 s na Rakúšana Marcela Hirschera, po skončení 2. kola ho však diskvalifikovali. Do hodnotenia prestížneho seriálu si tak nepripísal ďalších päť bodov. Jeho brat Adam Žampa v pretekoch neštartoval pre zranenie členka.

Hirscher zvíťazil v Alta Badii štvrtýkrát za sebou. Francúza Mathieua Faivreho predstihol o 71 stotín a vďaka 41. triumfu v SP si upevnil vedenie v celkovom poradí. Tretí skončil na radosť talianskych fanúšikov Florian Eisath (+1,10), ktorý zaznamenal v Južnom Tirolsku vôbec prvé pódiové umiestnenie. Hirscher sa vďaka výpadku Francúza Alexisa Pinturaulta dostal aj na čelo priebežnej klasifikácie obrovského slalomu.

Andreas Žampa dosiahol pred ôsmimi dňami vo Francúzskom Val d'Isere vďaka 22. priečke životný úspech. V Alta Badii na technicky náročnej trati bol po 1. kole 29. s mankom 2,97 na Hirschera, po druhom kole ho však diskvalifikovali. "Tri bránky pred cieľom som chytil špicara, čo ma pripravilo o tretie bodované umiestnenie v kariére. Teší ma však, že som sa po druhý raz za sebou kvalifikoval do 2. kola medzi elitnú tridsiatku," povedal mladší z bratov Žampovcov.

Svetový pohár v alpskom lyžovaní - Alta Badia (Tal.) - nedeľa - výsledky:

Obrovský slalom mužov (1.+2. kolo): 1. Marcel Hirscher (Rak.) 2:32,89 min (1:16,81 min + 1:16,08), 2. Mathieu Faivre (Fr.) +0,71 s, 3. Florian Eisath (Tal.) +1,10, 4. Žan Kranjec (Slovin.) +1,90, 5. Manuel Feller (Rak.) +1,91, 6. Felix Neureuther (Nem.) +2,13,... Andreas Žampa – diskvalifikovaný v 2. kole,... Adam Žampa (obaja SR) nenastúpil na 1. kolo

Viac o téme: Andreas Žampa