Tomi Kid má v hlave veľkolepú víziu: Slovenský box ma potrebuje!

Tomi Kid Kovács
Tomi Kid Kovács

GALANTA - Slovenský bývalý profesionálny boxer Tomáš Kovács vybuduje vlastnú akadémiu. Tá bude mať ubytovaciu časť s kapacitou 52 detí, športovú a regeneračnú časť.

"Ubytovacie priestory budú pre deti s individuálnym študijným plánom. Chcem dať talentom šancu a stiahnuť ich z celého Slovenska do Galanty. V športovej časti bude špeciálna boxerňa so štyrmi ringami a rozlohou 390 metrov štvorcových. Nad tým budú fitnes centrum, regeneračná časť a fit zóna, na prízemí šatne a novinka Kid zóna, kde budem viesť malé deti k športu a motivovať ich," povedal "Tomi Kid", ktorý dúfa, že na projekt nájde partnerov: "Verím, že sa to podarí a získam financie. Mám sen, víziu a cieľ a urobím maximum. Snáď sa spoja dobrí ľudia a zvládneme to."

Svoj zámer prezradil na sobotňajšom galavečere "Posledný gong" v Galante, ktorý sa konal pri príležitosti konca jeho profesionálnej kariéry. Predstavili sa jeho zverenci v KO Box Clube Galanta Viliam Tankó, Filip Mészároš či Andrej Csemez, pästiari z Maďarska i klubu BC Holíč. Medzi hosťami bol aj olympijský víťaz 1952 Ján Zachara. "Prežíval som to emocionálne, sledoval som mladíkov premiérovo vstupujúcich do ringu. Naša elita išla na sto percent, hoci už je koniec sezóny, opäť sme toho tento rok mali veľa. Chlapci dreli, som na nich hrdý," pokračoval 39-ročný Kovács.

Práve účasť Slovenska na nasledujúcich olympijských hrách je hlavná ambícia "Tomiho Kida" ako trénera: "Ukončil som jednu etapu, ale odštartoval som druhú. Aj keď už nie som profiboxer, pokračujem ako mentor, tréner, manažér. Cítim, že slovenský box ma potrebuje a som pripravený pomôcť. Mám šikovných chlapcov, ktorí aj na medzinárodnej scéne ukázali, že na to majú. Niektorí prechádzajú do kategórie mužov a nebude to jednoduché. Čaká na nás nová a ťažká sezóna, stanovíme si nové ciele a verím, že na ďalších OH bude mať Slovensko zastúpenie v boxe."


Tagy: Tomi Kid Kovács

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR

DISKUSIA