Disciplinárka trestala: Trnava s pokutou 2000 eur, tresty najmä za udalosti v Myjave

Ilustračné foto
Ilustračné foto

BRATISLAVA - Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (SFZ) uložila viacero trestov v súvislosti s incidentmi v závere minulotýždňového sobotňajšieho zápasu Spartak Myjava - Slovan Bratislava (1:1) v rámci posledného jesenného 19. kola najvyššej slovenskej dlhodobej súťaže Fortuna ligy 2016/2017. Záver tohto stretnutia poznačili tri vylúčenia a hromadná šarvátka.

Hráčovi ŠK Slovan Bratislava Mitchellovi Schetovi, ktorý bol vylúčený za hrubé nešportové správanie (HNS) - vrazenie a udretie súpera rukou - pozastavili výkon športovej činnosti na 6 týždňov s prerušením od 11. decembra 2016 do 18. februára 2017. Iný stredopoliar Slovana Vukan Savičevič, ktorý po druhej žltej karte dostal červenú kartu, si nezahrá v jednom stretnutí od 11. 12. 2016 a musí zaplatiť pokutu vo výške 500 eur za HNS (kopnutie do reklamného bannera).

Myjavčanom uložili nasledovné tresty: Vladimírovi Kukoľovi pozastavili výkon športovej činnosti na 4 týždne s prerušením od 11. 12. 2016 do 18. 2. 2017 za červenú kartu a HNS (kopnutie a skočenie na súpera). Ivan Ostojič za HNS (udretie súpera do tváre) bude pauzovať 3 týždne s prerušením v identickom termíne ako Kukoľ. Denis Duga si nezahrá v dvoch zápasoch za HNS (držanie pod bradou za krk súpera), tento jeho trest však začne plynúť až po vykonaní ďalšej disciplinárnej sankcie spomenutého futbalistu - nepodmienečnom pozastavení výkonu športu na 1 súťažné stretnutie za päť napomenutí žltou kartou. Generálny manažér myjavského klubu Peter Halabrín za verbálne vulgárne nadávky voči rozhodcovi má zákaz vstupu do priestorov umožňujúcich styk s delegovanými osobami do konca súťažného ročníka 2016/2017.

Oficiálna internetová stránka Slovenského futbalového zväzu (SFZ) informuje v novej úradnej správe so sobotňajším dátumom 17. decembra aj o ďalších rozhodnutiach disciplinárnej komisie SFZ.
Obranca ŽP Šport Podbrezová Ján Krivák, ktorý za hrubé nešportové správanie (udretie súpera rukou) videl červenú kartu v domácom dueli 19. kola Fortuna ligy proti 1. FC Tatran Prešov, má pozastavený výkon športu na 3 týždne s prerušením od 11. decembra 2016 do 18. februára 2017. Za 5 napomenutí ŽK dostali jednozápasový dištanc Miroslav Viazanko (Podbrezová) a David Březina (Senica), obaja majú stop od 11. 12. 2016.

Členovia DK SFZ zobrali na vedomie stanoviská klubov k hrubému nešportovému správaniu divákov a potrestali ich disciplinárnou sankciou: FC Spartak Trnava (hrubé urážlivé verbálne prejavy k farbe pleti a viere počas stretnutia 18. kola Fortuna ligy v Bratislave s domácim ŠK Slovan) zaplatí finančnú pokutu 2000 eur, ďalší klub najvyššej súťaže FC DAC 1904 Dunajská Streda (použitie pyrotechniky po skončení domáceho stretnutia 19. kola proti FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble) "prispeje" sumou 500 eur. 

"Disciplinárka" žiada trénera Spartaka Myjava Mikuláša Radványiho o podrobné písomné stanovisko do 31. decembra 2016 k jeho vyjadreniam do masovokomunikačných prostriedkov na adresu delegovaných osôb, po domácom stretnutí 19. kola Fortuna ligy proti ŠK Slovan Bratislava.


Tagy: Spartak Myjava FC Spartak Trnava

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
fc spartak trnava/Lukáš Grinaj

DISKUSIA