Najlepší biatlonista sa bojí o život: Slová, z ktorých ide mráz po chrbte!

Martin Fourcade
Martin Fourcade

BRATISLAVA - Najlepší biatlonista súčasnosti Martin Fourcade (28) čelí vyhrážkam zo zabitia po tom, čo sa ostro kriticky vyjadril o ruských športovcoch, za ktorých výkonmi je preukázateľne dopingové pozadie.

"Niekto ma chce zabiť. Je to tak, ako vravím," uviedol v rozhovore pre NRK Martin. Fenomén svetového biatlonu M. Fourcade ovládol sedem z osmičky individuálnych pretekov v tomto ročníku Svetového pohára a z tohtoročných majstrovstiev sveta v nórskom Osle si odniesol štyri zlaté medaily. Fourcade tvrdí, že vo svojom tvrdení sa opieral o zistenia zo správy vyšetrovateľa Richarda McLarena, ktorý len nedávno zverejnil druhú a obsiahlejšiu správu o dopingových praktikách v ruskom športe a krytí približne tisícky športovcov vrátane medailistov zo zimných olympijských hier v Soči 2014. Päťnásobný držiteľ veľkého glóbusu za celkový triumf v SP M. Fourcade priznal, že po svojom verejnom pranieri ruského športu dostal veľa nenávistných komentárov vrátane tých s najvyššími vyhrážkami. Napokon sa rozhodol zareagovať do ruštiny prepísaným "otvoreným listom" na sociálnom médiu, kde vysvetľuje svoje pohnútky.


"Nemám záujem na niekoho konkrétne ukázať prstom, pokiaľ sa neukončilo vyšetrovanie a neboli zverejnené dôkazy. Chcem však zdôrazniť, že vždy som bojoval a aj budem bojovať za čistý šport. Verím, že ľudia pochopia, čo som tým myslel a že ma budú milovať, nie nenávidieť," napísal Martin Fourcade, cituje ho aj portál Expressenu. 

Dvadsaťosemročný Martin Fourcade si v nedeľu v Novom Meste na Morave v pretekoch s hromadným štartom pripísal 54. triumf v podujatí zarátanom do SP. Držiteľ dvoch zlatých medailí zo ZOH 2014 v Soči (tieto výsledky sa mu nezohľadňujú do oficiálnych štatistík zo Svetového pohára) sa usiluje o šiesty celkový triumf v seriáli v rade. 


Tagy: Martin Fourcade Biatlon

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA