VIDEO Brutálny zákrok bez červenej karty: Kapitán Liverpoolu môže byť rád, že chodí!

Jordan Henderson (v červenom) a Ross Barkley v súbojiJordan Henderson (v červenom) a Ross Barkley v súboji Zdroj: SITA

LIVERPOOL - FC Liverpool triumfoval v pondelňajšom mestskom derby v rámci 17. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže na štadióne Evertonu 1:0. Strelecky sa až v nadstavenom čase presadil Sadio Mane. Vrátili sa vďaka tomu na druhé miesto tabuľky, na vedúcu Chelsea strácajú šesť bodov.

Zápas s množstvom súbojov poznačili aj štyri žlté karty, no jeden škaredý zákrok zostal nepotrestaný červenou kartou. V 69. minúte sa dostal k lopte kapitán "The Reds" Jordan Henderson. Ten sa rozhliadal, ktorému spoluhráčovi prihrá. V momente prihrávky ho šmýkačkou brutálne skosil mladý talent Evertonu Ross Barkley. Jeho kopačka zasiahla priamo členok mestského rivala.

Henderson môže byť rád, že mu surovým zákrokom neprivodil zlomeninu. Išlo o jednoznačnú červenú kartu, ale za tento faul dostal od rozhodcu iba žltú kartu. Kapitán Liverpoolu nakoniec duel dohral až do konca a tešil sa z tesnej výhry, keď sa zverenci Jürgena Kloppa dočkali jediného gólu v štvrtej minúte nadstaveného času.

Viac o téme: Jordan Henderson Ross Barkley Everton FC Liverpool FC
  • Zdroj: TASR, športky