Chicago má na krku ďalší problém: Crawford sa vracia, no Blackhawks prišli o Hossu

Marián HossaMarián Hossa Zdroj: SITA/AP

CHICAGO - Najproduktívnejší slovenský hokejista v prebiehajúcej sezóne NHL Marián Hossa z Chicaga Blackhawks nedohral pre zranenie hornej časti tela nočný zápas proti Ottawe Senators, teda proti tímu, v ktorého drese v profilige začínal.

Tridsaťsedemročný útočník abolvoval v prvej tretine len päť striedaní, na ľade bol menej ako tri minúty a po prestávke sa už na ľad nevrátil. Tréner Chicaga Joel Quenneville po zápase zranenie Hossu nekonkretizoval a uviedol, že jeho stav sa bude posudzovať na dennej báze. Jeho štart v piatkovom zápase proti Coloradu Avalanche je otázny. Chicago napokon s Ottawou prehralo 3:4 a prišlo o päťzápasovú sériu víťazstiev. Jeden z gólov domáceho tímu strelil Richard Pánik.

Hossa patrí k lídrom ofenzívy "jastrabov", s bilanciou 16+7 v 34 dueloch je najlepším strelcom a štvrtým najproduktívnejším hráčom tímu. V júli 2009 podpísal s Blackhawks 12-ročný kontrakt na 62,8 milióna dolárov. Toto je jeho ôsma sezóna v drese Chicaga.

Dobrou správou pre fanúšikou Chicaga je návrat brankára Coreyho Crawforda, ktorý chytal naposledy prvého decembra.

Viac o téme: Marián Hossa Corey Crawford Chicago Blackhawks