SFZ a ÚLK reagujú na odstúpenie Myjavy: Mrzí nás to, takýto je postup

Ivan Kozák
Ivan Kozák

MYJAVA - Futbalový klub Spartak Myjava sa rozhodol uprostred sezóny 2016/2017 ukončiť svoje pôsobenie v najvyššej slovenskej súťaži Fortuna lige. Informoval o tom v stredu prostredníctvom svojej oficiálnej stránky.

Únia ligových klubov (ÚLK) ako riadiaca organizácia najvyššej slovenskej futbalovej súťaže zobrala na vedomie vyhlásenie prezidenta myjavského klubu Pavla Halabrína o odhlásení A-mužstva Spartaka z Fortuna ligy k 1. januáru 2017 a je pripravená ďalej postupovať v zmysle platných pravidiel a zmluvných záväzkov. "Prvú informáciu sme mali z médií, následne sme komunikovali s predstaviteľmi Spartaka Myjava. Toto ich rozhodnutie nás, samozrejme, mrzí a určite nie je v prospech slovenského futbalu. Čakáme na oficiálne písomné stanovisko a po jeho doručení zvoláme zasadnutie Prezídia ÚLK, ktoré sa bude zaoberať všetkými aspektmi tejto neštandardnej situácie. V športovo-technických otázkach budeme postupovať podľa platného súťažného poriadku Slovenského futbalového zväzu, čo v praxi znamená, že Spartak Myjava by sa stal vypadávajúcim klubom z Fortuna ligy, všetky jeho výsledky v jesennej časti aktuálneho ročníka by boli anulované a klub by sa mohol v sezóne 2017/2018 prihlásiť do tretej najvyššej súťaže. Jarná časť Fortuna ligy 2016/2017 by mala jedenásť účastníkov. So Spartakom Myjava zároveň bude potrebné vyriešiť aj ekonomické a marketingové otázky upravené Zmluvou o účasti v najvyššej futbalovej súťaži, ktorú má s ÚLK podpísanú každý účastník Fortuna ligy," povedal prezident Únie ligových klubov Ivan Kozák. 

Na oznámenie o odstúpení myjavského klubu z Fortuna ligy reagoval aj Slovenský futbalový zväz. "Je nám ľúto, že sa funkcionári klubu Spartak Myjava rozhodli odstúpiť z najvyššej súťaže uprostred sezóny. Ďalšie kroky sú v právomoci Únie ligových klubov, ktorá ju riadi. Čo sa týka disciplinárnej komisie SFZ - je to nezávislý orgán, do ktorého činnosti nemôže nikto (vrátane prezidenta a členov výkonného výboru) zasahovať. Jej rozhodnutia môže preskúmať Odvolacia komisia, ktorá má rovnaký status nezávislosti a ktorej rozhodnutia sú konečné," uviedol prezident SFZ Ján Kováčik, jeho vyjadrenie sprostredkoval manažér komunikácie a PR Slovenského futbalového zväzu Juraj Čurný. 

"K 1. januáru 2017 odhlasujeme A-mužstvo mužov z najvyššej súťaže. Toto rozhodnutie je definitívne a nemenné. Nebolo však ľahké, pre nás, naopak, asi najťažšie. Veľa rokov sme čosi budovali a teraz možno padneme o dva-tri stupne nižšie. Iná možnosť pre nás však nebola, lebo sme už nechceli robiť to, čo nás nenapĺňalo. Jedného dňa by nás to doviedlo k tomu, že na futbal úplne zanevrieme, a to sme nechceli," povedal prezident klubu Spartak Myjava Pavel Halabrín. 


Tagy: Spartak Myjava Únia ligových klubov Slovenský futbalový zväz

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Foto:
TASR

DISKUSIA