Rok v znamení úžasných slovenských úspechov: Títo športovci nás potešili najviac

Najväčšie úspechy slovenských športovcov v roku 2016
Najväčšie úspechy slovenských športovcov v roku 2016

BRATISLAVA - Rok 2016 bol pre Slovensko po športovej stránke mimoriadne úspešný. Reprezentanti našu krajinu neraz fantasticky zviditeľnili pred celým svetom a právom sme na nich boli hrdí. Športky vám prinášajú prehľad tých najväčších úspechov našich športovcov v uplynulom roku.

Štefan Svitko

Slovenský pretekár prepisoval dejiny! V celkovom poradí skončil druhý na Rely Dakar, čo je najlepší slovenský výsledok v histórii. Na stupni víťazov sa ocitol hneď v troch etapách.

Dominika Cibulková

Vynikajúci rok má za sebou aj slovenská tenistka roka. Cibulková triumfovala na podujatiach WTA v Katoviciach, Eastbourne a Linzi a najmä na koncosezónnom výberovom šampionáte majsteriek v Singapure pre osem najlepších hráčok. To ju vyšvihlo do Top 5 svetového rebríčka a stala sa aj laureátkou ocenenia Návrat roka pod hlavičkou Tenisovej asociácie žien WTA. 

Matej Beňuš

Úspešný vodný slalomár rozjasal Slovensko počas OH 2016 v brazílskom Riu de Janeiro, kde získal po famóznom výkone striebornú medailu.

Veronika Velez-Zuzulová

V zjazdovom lyžovaní zaznamenala veľké úspechy Veronika Velez-Zuzulová. V sezóne 2015/16 stála celkovo 6-krát na stupni víťaziek (2x1. vo Flachau, 2. v Aspene a vo finále v St. Moritzi, 3. v Santa Caterine a v Jasnej), obsadila 2. miesto v konečnej klasifikácii slalomu SP a celkovo 12. v SP. Fantasticky jej pritom vychádza aj aktuálna sezóna, kde si zatiaľ pripísala dve druhé miesta, v Killingtone a Sestriere.

Marián Hossa

Hossa bol jednou z najväčších opôr Tímu Európy, s ktorým skončil na 2. mieste vo Svetovom pohári v Kanade. Stále je jednou z dominantných postáv tímu NHL Chicago Blackhawks, pričom v sezóne 2016/17 ako tretí Slovák v histórii NHL prekonal hranicu 500 gólov a predstihol v štatistikách Petra Bondru.

Matej Tóth

Najúspešnejší slovenský atlét prežil fantastickú sezónu, ktorú korunoval zlatom na olympiáde v Riu v chôdzi na 50 km. Jeho výkon nás zdvíhal zo sedadiel a doprial nám krásne momenty radosti.

Marek Hamšík

Kľúčová postava talianskeho SSC Neapol, kde sa v počte gólov zapísal medzi velikánov svetového futbalu. Oporou bol aj pre reprezentačné družstvo Slovenska. Zažiaril najmä vo Francúzsku, kde bol jeden z najlepších hráčov celého Eura 2016.

Ladislav a Peter Škantárovci 

Najznámejší slovenskí bratranci a reprezentanti vo vodnom slalome triumfovali na OH v Riu de Janeiro v kategórii C2.

Petra Vlhová

Mladá lyžiarska kométa si pripísala v slalomoch Svetového pohára v uplynulej sezóne tri pódiové umiestnenia (1. v Aare, 3. v Lienzi, 3. vo Flachau II.) a skončila na krásneom 6. mieste v konečnej klasifikácii slalomu. Do novej sezóny stihla vstúpiť tretím miestom v Levi. 


Peter Sagan

Absolútny fenomén, ktorý nemá obdobu nie len na Slovensku, ale aj po celom svete. V roku 2016 vyhral veľký jarný monument Okolo Flámska, po piaty raz získal zelený dres na Tour de France, kde pridal aj tri etapové triumfy. Stal sa vôbec prvým majstrom Európy v kategórii elite a následne obhájil titul majstra sveta. Čerešničkou na torte bolo celkové víťazstvo v hodnotení UCI WorldTour.

Slovenskí futbaloví reprezentanti 

O totálny futbalový ošiaľ sa postarali slovenskí reprezentanti, ktorí sa predstavili na majstrovstvách Európy vo Francúzsku. Po historickom víťazstve nad Ruskom a remízou s Anglickom sa nášmu mužstvu podarilo prebojovať až do osemfinále, kde už sme nestačili na silné Nemecko.


Tagy: Štefan Svitko Peter Sagan Dominika Cibulková Marián Hossa Marek Hamšík Matej Beňuš Matej Tóth

Zdroj:
športky
Foto:
SITA, TASR, koláž športky.sk

DISKUSIA