Rekordné ocenenie pre K4: Konkurencia je veľká, striebro z Ria má cenu zlata

Štvorkajak rýchlostných kanoistov, zľava  Erik Vlček, Denis Myšák, Tibor Linka a Juraj TarrŠtvorkajak rýchlostných kanoistov, zľava Erik Vlček, Denis Myšák, Tibor Linka a Juraj Tarr Zdroj: TASR

BRATISLAVA - Žiadnemu inému kolektívu sa nepodarilo vyhrať anketu Klubu športových redaktorov SSN sedemkrát. Štvorkajak rýchlostných kanoistov sa po osemročnej prestávke vrátil na slovenský piedestál a opäť boli pri tom skúsení harcovníci Erik Vlček s Jurajom Tarrom. Spoločne s dravými mladíkmi Denysom Myšákom a Tiborom Linkom predviedli na OH v Riu de Janeiro striebornú finálovú jazdu a potvrdili, že káštvorka je zasa slovenská vlajková loď.

Vlček sa v Brazílli tešil už zo svojej tretej olympijskej medaily. Aj v Pekingu 2008 získal striebro, z Atén 2004 si priniesol domov bronz. "Celý rok 2016 hodnotím veľmi pozitívne. S chalanmi sme dúfali, že by sme mohli vyhrať anketu o najlepší slovenský kolektív roka, pretože olympiáda je veľmi cenená aj u novinárov a je iba raz za štyri roky. Je príjemné robiť rekordy a vyhrať anketu sedemkrát. Viackrát som si pozrel našu finálovú jazdu z Ria a musím zopakovať, že striebro má pre nás cenu zlata. Nemci boli suverénni, zvyšok štartového poľa bol veľmi vyrovnaný. Rozhodovali detaily. V Pekingu sme veľmi chceli zlato, no v konkurencii, ktorá bola slabšia ako v Riu, nás prekvapili Bielorusi."

Štvorkajak je najväčšia stálica slovenskej ankety v kategórii kolektívov. V najlepšej trojke je už po desiaty raz. "Z ocenenia pre najlepší športový kolektív na Slovensku máme obrovskú radosť. Spravili sme všetko pre to, aby sme ho získali. Na všetkých pretekoch, na ktorých sme štartovali, sme podali maximálny výkon. Dúfam, že to nebolo naše posledné ocenenie. V novej sezóne je našou prioritou uspieť na MS v Račiciach na kanáli, ktorý dôverne poznáme," zdôraznil zadák Linka.

Štvorkajak rýchlostných kanoistov, zľava Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR

Tarra potešilo, že káštvorka zdolala v ankete oba futbalové výbery. "Nebolo ľahké presadiť sa medzi silnými kolektívmi. Futbalové áčko sa na EURO 2016 vo Francúzsku prebojovalo do osemfinále, dvadsaťjednotka postúpila na ME. Bol to pre nás zrejme najlepší rok v kariére, veď sme získali striebro na olympiáde a na ME sme skončili prví a druhí. Presadiť sa v silnej konkurencii je čoraz ťažšie, veľa krajín sa neustále zlepšuje, pretekári pádlujú rýchlejšie ako v minulosti."

Viac o téme: Juraj Tarr Erik Vlček Denis Myšák Tibor Linka
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články