Škantárovci z výsledku negatívne prekvapení: Naša medaila je trošku nedocenená

Ladislav a Peter Škantárovci
Ladislav a Peter Škantárovci

BRATISLAVA - Reakcie laureátov ankety Športovec roka 2016 na Slovensku, ktorú slávnostne vyhlásili vo štvrtok 22. decembra v Bratislave (zdroje: SITA, RTVS):

JEDNOTLIVCI

Matej Tóth (atletika, 1. miesto): "Ďakujem najmä svojej rodine, krásnym dcérkam a manželke, ktoré ľúbim. Ďakujem aj všetkým, ktorí za mnou stoja, veľmi si to vážim. Výsledky tejto ankety neberiem ako súboj s inými športovcami. Skôr to vnímam ako ocenenie zo strany tých, ktorí šport pravidelne sledujú. Mám veľmi dobrý pocit z toho, že športu na Slovensku sa v tomto roku tak výrazne darilo. Je dobré, keď deti vidia športové hviezdy. Samozrejme, ak zvíťazím, moji najbližší z toho budú veľmi šťastní, ale ja to až tak nebudem vnímať, prvé či tretie miesto v tejto ankete, to nie je až taký rozdiel. Všetci, ktorí sme sa na toto oceňovanie dostali, si to zaslúžime. Či to beriem ako záväzok do budúcnosti? Ja som najmä rád, keď môžem robiť to, čo ma baví a to bola vždy moja hlavná motivácia , ktorá ma hnala do tvrdého tréningu, nie zlatá olympijská medaila. Úspechy sa dostavili až časom vďaka tvrdej práci."

Peter Sagan (cyklistika, 2. miesto): "Chcel by som sa poďakovať všetkým svojím fanúšikom a tým, ktorí ma podporujú. A ďakujem za krásny večer. Viac slov ani netreba. Gratulujem Maťovi Tóthovi, veľký vzor je pre mňa Štefan Svitko, lebo sem-tam chodím na motorke." 

Dominika Cibulková (tenis, 3. miesto): "Pre športovcov je takáto anketa čerešnička na torte. V tomto úspešnom roku u mňa najviac zarezonovali olympijské úspechy, Peťo Sagan, ale aj skvelé lyžiarky. Som veľmi rada, že som sa v takom silnom roku slovenského športu mohla umiestniť v prvej desiatke. Je to skvelé, že si to môžem vychutnať. Veľká vďaka patrí celej mojej rodine, môjmu tímu a vôbec všetkým, ktorí ma podporujú.“

Peter Škantár (vodný slalom, 4. miesto): "Bola tento rok nabitá konkurencia, ale naše štvrté miesto ma negatívne prekvapilo. Celú svoju kariéru som si myslel, že olympijská medaila je top toho, čo sa dá dosiahnuť v športe. A teraz vidím, že je to trošku nedocenené. Prajeme, samozrejme, úspech každému športovcovi. Maťovi Tóthovi titul patrí právom, ale vnímam to ako veľmi veľký rozdiel v jeho umiestnení a našom. Ja za seba môžem povedať, že olympijské zlato by som neporovnával s titulmi majstra sveta.“

Ladislav Škantár (vodný slalom, 4. miesto): "Verejnosť aj médiá to tak dlhodobo vnímajú, že vodní slalomári nosia medaily z olympijských hier. Že je to akási povinnosť. Vzhľadom na to, ako nás médiá odprezentovali, nečakali sme, že budeme útočiť na medailové pozície v tejto ankete. Už sme sa v minulosti neprehrávali dosť a každá prehra nás posúva dopredu. A olympijské víťazstvo nám nik nevezme. Nemyslím si, že pred nami sa niekedy stalo, že olympijskí víťazi sa v tejto ankete nedostali ani na ´bedňu´. Týmto sa asi zapíšeme do histórie tejto ankety.“

Matej Beňuš (vodný slalom, 5. miesto): "Tak trochu som čakal, že budem približne piaty-šiesty. Je to moje maximum v tomto smere a som z toho šťastný. Predo mnou sú samé veľké mená z cyklistiky, tenisu či atletiky a som rád, že môžem byť v ich spoločnosti.“

Veronika Velez-Zuzulová (zjazdové lyžovanie, 6. miesto): "Je to pre mna veľká česť byť na tomto pódiu v spoločnosti takých skvelých športovcov, akí momentálne sú na Slovensku. Všetkým blahoželám k úspešnému roku, aký majú za sebou. Dúfam, že budúci rok bude pre nás všetkých ešte lepší. A čo sa týka Petra Sagana, chcela by som sa vedieť tak lyžovať, ako sa on vie bicyklovať. Chcem sa teda stať majsterkou sveta."

KOLEKTÍVY
Tibor Linka (člen štvorkajaka, 1. miesto): "Pred rokom zvíťazili futbalisti, zrejme sa zdali lepší tým, ktorí hlasujú. Teraz sme to otočili, lebo v olympijskom roku sa viac dávajú do popredia športovci, ktorí uspejú práve na olympijských hrách. Celkovo si myslím, že novinári vedia viac o nás športovcoch, lebo sú v častom styku s nami, preto majú právo hlasovať. Čo sa týka našej partie v lodi, na konci roka sme si povedali, že si doprajeme oddych od seba v štvorkajaku, ale nič iné za tým nie je. Dali sme si iba voľno, žiadny problém. V novom roku sa zase stretneme a budeme pokračovať v robote."

Juraj Tarr (člen štvorkajaka, 1. miesto): "Mojím tipom na víťaza ankety bol Maťo Tóth. Keď som sa dozvedel, že zvíťazil na olympijských hrách, hneď som povedal, že on musí byť víťazom ankety. Osobne mám za sebou jeden z najlepších rokov kariéry. Vyhrali sme majstrovstvá Európy, boli sme druhí na olympijských hrách. Toto striebro bolo ťažšie vybojované ako to pekinské, lebo celý svet sa zlepšuje a zrýchľuje, preto si Rio viac vážim. Po dlhšom oddychu uvidím, na čo sa budeme koncentrovať v budúcom roku. Samozrejme, vrcholom budú majstrovstvá sveta." 


Tagy: Peter Sagan Matej Tóth Ladislav a Peter Škantárovci

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA