VIDEO Všetci len prekvapene pozerali: Sagan si z ankety Športovec roka spravil vlastnú šou!

Cyklista Peter Sagan na 2. mieste v kategórii jednotlivci 2016
Cyklista Peter Sagan na 2. mieste v kategórii jednotlivci 2016

BRATISLAVA - To by nebol Peter Sagan, aby nespravil niečo neočakávané. Slovenský cyklistický fenomén počas slávnostného galavečera ankety Športovec roka vyrazil dych režisérovi, divákom i moderátorom.

Sagan je stálica ankety Športovec roka. V prvej desiatke je po šiesty raz za sebou. V rokoch 2013 a 2015 zvíťazil, v roku 2012 bol druhý, 2011 tretí a v roku 2014 piaty. "Hlavne by som sa chcel poďakovať všetkým mojim fanúšikom. Ďakujem za príjemný večer a za ocenenie. Gratulujem Matejovi Tóthovi," povedal Sagan po tom, čo si prebral cenu za druhé miesto. Už predtým získal cenu v hlasovaní fanúšikov a pri preberaní prekvapil všetkých naokolo. 


Môže vás zaujímať: Športovec roka 2016: Dominika Cibulková opäť za hviezdu, Peter Sagan s manželkou svojimi outfitmi milo pobavili


Najskôr si na pódium prizval otca, mamu, manželku Katku, pokračoval fanklubom, ktorý ho podporoval na majstrovstvách sveta a napokon aj spolujazdcov z Dauhy brata Juraja a Michaela Kolářa i realizačný tím. "Toto je moje poďakovanie, bez slov," povedal Sagan, ktorý svojim gestom nepustil k slovu moderátorov a z ocenenia si spravil vlastnú šou. Okrem toho zaujal aj zaujímavým outfitom.

Sagan má za sebou najlepšiu sezónu v kariére. Na jej konci bol prvý vo svetovom rebríčku UCI 2016 aj v rebríčku World Tour. Triumfoval v cestných pretekoch s hromadným štartom na MS v Dauhe, kde obhájil titul z Richmondu aj na ME v Plumelecu. Po prvý raz v kariére vyhral aj jednu z monumentálnych klasík - Okolo Flámska. Na Tour de France si pripísal tri etapové triumfy a spolu osem pódiových umiestení (3-2-3), po piaty raz v sérii získal zelený dres pre najaktívnejšieho pretekára a jazdil aj v žltom drese.


Tagy: Peter Sagan Športovec roka

Zdroj:
športky, TASR
Foto:
SITA, TASR, Facebook - Peter Sagan Cz/Sk

DISKUSIA