Úspešná káštvorka sa zničí aj na Vianoce: Telo nemá šancu zlenivieť

Kajakári, sprava: Denis Myšák, Tibor Linka, Erik Vlček a Juraj Tarr na 1. mieste v kategórii kolektív 2016 počas vyhlásenia výsledkov ankety Športovec roka 2016 na SlovenskuKajakári, sprava: Denis Myšák, Tibor Linka, Erik Vlček a Juraj Tarr na 1. mieste v kategórii kolektív 2016 počas vyhlásenia výsledkov ankety Športovec roka 2016 na Slovensku Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Najúspešnejší slovenský rýchlostný kanoista Erik Vlček zvykne trénovať aj na Štedrý deň. Vianočné dobroty si však neodoprie. Člen strieborného štvorkajaka z OH v Riu de Janeiro tvrdí, že spoločne so svojimi "parťákmi" Denisom Myšákom, Jurajom Tarrom a Tiborom Linkom kalórie rýchlo spália.

"S chalanmi trénujeme aj 24. decembra doobeda, nemáme s tým problém. Radšej ideme na tréning, ako by sme mali doma zavadzať. Už to však nie je také intenzívne ako pred pár rokmi, robíme to viac pre radosť. Na prvý sviatok vianočný si dávame voľno a potom opäť makáme. Keď si človek dopraje viac dní odpočinku, zlenivie a ťažšie sa do toho potom dostáva," povedal rekordér v počte triumfov v ankete o najlepší slovenský kolektív roka.

Pre Vlčeka sú Vianoce najmä o atmosfére. "Pre nás to už nie je o darčekoch. Sme radi, že môžeme byť s rodinou a tešiť sa z toho, ako sa tešia naše deti. Samozrejme, že si vždy rád pochutím na vianočných delikatesách. Na našom štedrovečernom stole nesmie chýbať rybacia polievka ani oplátka s medom a cesnakom. Ako druhý chod bude nasledovať vyprážaný kapor so zemiakovým šalátom. Potom si dáme prípitok."

Po sviatkoch pôjde káštvorka podľa zaužívaného modelu, alfou a omegou je kvalitná kondičná príprava. "Nebudeme meniť našu koncepciu a začiatkom januára zamierime na bežky do Ramsau. Dúfam, že tam bude dostatok snehu. Rakúšania sa však dokážu postarať o trať, aj keď nie sú najlepšie snehové podmienky. V rámci sústredenia tradične absolvujeme aj preteky na 30 km. Vo februári potom pôjdeme na jarné sústredenie do USA."

Viac o téme: Erik Vlček
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články