VIDEO Slovan bojoval, no nestačilo to: Silný Magnitogorsk ukončil víťazné ťaženie belasých

Herná situácia pred bránou Metallurg MagnitogorskHerná situácia pred bránou Metallurg Magnitogorsk Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v piatkovom predvianočnom stretnutí základnej časti KHL s obhajcom trofeje Metallurgom Magnitogorsk na domácom ľade 2:4. "Belasí" nenadviazali na úvodné dve víťazstvá z 10-zápasovej domácej šnúry.

Slovan začal aktívne, no svoje šance z úvodu stretnutia nepremenil. Prvú vážnejšiu si vypracovali v 2. minúte Surový s Musatovom, ale Košečkin v bránke hostí si s ňou poradil. V 6. minúte si domáci zahrali prvú presilovku, no nič z nej nevyťažili. Naopak, hostia svoju prvú vážnejšiu príležitosť premenili na vedúci gól. Sjomin si v 9. minúte nakorčuľoval medzi kruhy a tvrdou strelou prepálil Poggeho - 0:1. V ďalších minútach šance nepribúdali najmä vďaka dobrému forčekingu hráčov Metallurgu, ktorým kazili rozbiehajúce sa akcie "belasých". V 16. minúte opäť udreli hostia. Sjomin sa dostal do samostatného úniku a rýchlou sťahovačkou na bekhend zvýšil na 2:0. Domáca odpoveď však prišla okamžite. Taffe vďaka svojmu dôrazu získal puk v útočnom pásme medzi dvoma brániacimi hráčmi a v páde ho zasunul do siete - 1:2.

Gólové oslavy hokejistov Slovana Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA

Slovanu sa podarilo vyrovnať krátko po prestávke. Švarný počas presilovky vypálil od modrej a Jeglič šikovne tečoval puk za Košečkinov chrbát - 2:2. Na druhej strane sa dostal do veľkej šance Mozjakin, ale Pogge stihol spojiť betóny a udržal nerozhodný stav. V 32. minúte si zahrali prvú presilovku aj hostia, ale Slovan sa ubránil. V 36. minúte však opäť kapituloval. Trojica domácich hráčov nedokázala zobrať puk Filippimu, ktorý sa s ním predral zo stredného pásma až pred Poggeho a blafákom poslal puk pomedzi jeho betóny do siete - 2:3.

Domáci v úvode tretieho dejstva nevyužili presilovku a Magnitogorsk sa vzápätí dostal opäť do dvojgólového vedenia v 45. minúte po ďalšej hrúbke domácich. Pogge si nepokryl nahodený puk a po nedorozumení s Ďalogom mu ho nikým neatakovaný Zaripov zasunul do siete - 2:4. Hostia si v ďalších minútach strážili náskok a neustále hrozili. Slovan sa nevedel na dlhšie usadiť pred Košečkinom a mal minimum šancí. Jednou z nich bola tvrdá strela Sersena, ktorú brankár hostí zrazil a puk len tesne prešiel okolo žŕdky. "Belasí" si vypracovali väčší tlak až počas presilovky. Blízko gólu bol Nedorost, ale nedokázal pretlačiť puk popod ležiaceho brankára.

Slovan Bratislava - Metallurg Magnitogorsk 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)
Góly: 16. Taffe (Cheechoo, Hlinka), 23. Jeglič (Švarný, Plastino) - 9. Sjomin (Osala), 16. Sjomin (Lee), 36. Filippi, 45. Zaripov (Kovář). Rozhodovali: Jeřábek, Ovčinnikov - Gleb, Otmachov, vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 10055 divákov (vypredané).

Slovan: Pogge – Kundrátek, Sersen, Plastino, Švarný, Ďaloga, Starosta, Rosandič - Cheechoo, Taffe, Hlinka – Jeglič, Chipchura, Nedorost – Petráš, Surový, Musatov – Šťastný, Lušňák, Vopelka

Magnitogorsk: Košečkin – Antipin, Birjukov, Lee, Bereglazov, Tereščenko, Chabarov, Budkin – Zaripov, Mozjakin, Kovář – Sjomin, Santala, Osala – Filippi, Timkin, Kosov – Platonov, Dm. Kazionov, De. Kazionov

Miloš Říha, tréner Slovana: "Bol to pre nás tretí zápas v rade, tretí vynikajúci súper. Dneska nám trochu chýbali sily, ale nezvládli sme to takticky. Po troch chybách, ktoré sme urobili, sme inkasovali góly. To takýto súper trestá. Myslím si, že v tom bol problém celého zápasu. Tomáš Surový sa podľa mňa trošku zatavil, bol trošku nervózny. V prvej tretine to ešte išlo, tam spravil pár výborných vecí. Potom to bolo na neho veľa a z tej prehnanej snahy strácal silu až do konca zápasu. Našim fanúšikom prajem za celé mužstvo a realizačný tím krásne Vianoce. My sme im dnes síce darček nedali, ale myslím si, že tých desaťtisíc ľudí muselo byť spokojných a my sme za to radi."

Žiga Jeglič, útočník a strelec druhého gólu Slovana: "Super, že naši oddaní fanúšikovia zostali s nami a mohli sme im zavinšovať pred sviatkami. Bolo super, že prišiel plný zimák a že nám ľudia takto fandili. Dnes rozhodli naše chyby na konci druhej a na začiatku tretej tretiny. Vyrovnali sme na 2:2 a mali sme aj nejaké šance na výhru. Škoda, že sme dostali tie góly, potom to bolo ťažké."

Tomáš Surový, útočník Slovana: "Metallurg využíval každú chybičku, má skvelých hráčov. Prechod z Tipsport Ligy bolo cítiť, rozdiel tam určite je. Človek sa snaží hrať viac zodpovedne vzadu ako u nás, ale s tým sa treba vyrovnať. Som vďačný za túto šancu a čo bude ďalej, je na kluboch."

Iľja Vorobiov, tréner Magnitogorsku: "Bol to zaujímavý a napínavý zápas. Vždy, keď sem prídeme, tak sa nám tu hrá dobre. Chcem popriať všetkým fanúšikom domácich šťastné a veselé Vianoce a hlavne šťastný nový rok."

Obnovenú premiéru v drese Slovana zažil Tomáš Surový, ktorý sa predstavil v treťom útoku s Igorom Musatovom a Samuelom Petrášom.

Zverenci trénera Miloša Říhu zakončia rok 2016 v pondelok 26. decembra o 17.00 h, keď na svojom ľade privítajú Spartak Moskva.