FOTO Športovec roka prehliadkou outfitov: Sagan ako postava z románu, superhrdinka Cibulková

Peter Sagan pripomínal Johnnyho Deppa vo filme Charlie a továreň na čokoládu
Peter Sagan pripomínal Johnnyho Deppa vo filme Charlie a továreň na čokoládu

BRATISLAVA - Chodecký superman Matej Tóth sa stal Športovcom roka 2016, ale minimálne rovnakú pozornosť na slávnostnom galavečere vzbudil aj slovenský Tourminátor Peter Sagan. A to z viacerých dôvodov. Okrem toho, že fenomenálny cyklista prišiel na slávnosť do činohernej sály novej budovy Slovenského národného divadla v Bratislave dobre naladený, pozornosť pútal najmä jeho mimoriadne zaujímavý outfit, ktorý na túto príležitosť zvolil.

Najlepší slovenský cyklista červené sako doplnil čiernym klobúkom s paličkou a najobľúbenejší športovec v tomto outfite výrazne pripomínal postavu Willy Wonka z Dahlovho románu Charlie a továreň na čokoládu.


Víťaz ankety Matej Tóth zas zvolil vojenskú uniformu, zaujímavo nahodená bola aj tretia najlepšia Dominika Cibulková. Tá mala šaty s plášťom, v ktorých vyzerala ako superhrdinka. Aj moderátorské duo Marcel Forgáč s Juniorom konštatovali, že okrem Batmana a Supermana plášť nosí len Dominika.

Dvojnásobný majster sveta Sagan len vo štvrtok dorazil na Slovensko zo Švajčiarska, kde mal povinnosti so svojím novým tímom Bora-Hansgrohe a už bol na roztrhanie. Podvečer v rodnej Žiline slávnostným buly otvoril tipsportligový hokejový súboj medzi Žilinou a Zvolenom a dokonca si úspešne vyskúšal aj samostatný nájazd. O tri hodiny neskôr už bol v Bratislave, kde sa dekorovali najlepší športovci Slovenska.


Tagy: Peter Sagan Dominika Cibulková Matej Tóth Športovec roka 2016 Willy Wonka

Zdroj:
športky, SITA
Foto:
Ján Zemiar, Internet

DISKUSIA