VIDEO Absolútna senzácia na úkor majstrov sveta, Rusi naložili Lotyšom debakel

Fínsky brankár Veini Vehvilainnen sa len smutne prizerá dánskej radostiFínsky brankár Veini Vehvilainnen sa len smutne prizerá dánskej radosti Zdroj: SITA

MONTREAL - Fínski hokejisti nezvládli ani druhé vystúpenie na juniorských MS v Kanade, keď po prekvapivej prehre 1:2 s Českom senzačne podľahli aj Dánsku 2:3. V 36. minúte stretnutia prehrávali už 0:3, a hoci sa v tretej tretine postarali o zníženie Urho Vaakanainen s Kasperom Björkqvistom, na vyrovnanie už obhajcovia titulu nedosiahli. Dánov pritom prestrieľali v pomere 36:10. Po dvoch zápasoch tak patrí Suomi v A-skupine posledná piata priečka s nulovým bodovým ziskom.

Pre Dánov to bolo len tretie víťazstvo v elitnej kategórii svetových juniorských šampionátov, prvé nad súperom zvučného mena. Dosiaľ zdolali dvakrát len švajčiarskych rovesníkov - 30. decembra 2014 triumfovali 4:3 pp a sn a vlani 27. decembra 2:1. Hrdinom utorňajšieho večera v Montreale sa stal brankár Kasper Krog, ktorý zaznamenal 34 úspešných zákrokov.

V "béčku" potvrdili Rusi úlohu veľkého favorita a nováčika elitnej kategórie z Lotyšska rozstrieľali 9:1. Hetrikom sa blysol Kirill Kaprizov, ktorý k trojgólovému zápisu pridal aj dve asistencie.

A-skupina
Dánsko - Fínsko 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)
Góly: 6. Boysen, 18. Madsen, 36. Blichfeld - 45. Vaakanainen, 56. Björkqvist

B-skupina
Lotyšsko - Rusko 1:9 (0:3, 1:3, 0:3)
Góly: 24. Balcers - 6. Jurtaikin, 13. Polunin, 18. Karnauchov, 21. Kaprizov, 25. Polunin, 26. Beľajev, 47. Kaprizov, 50. Trenin, 57. Kaprizov

Viac o téme: Rusko Dánsko Fínsko Lotyšsko