Slovenský kouč sa v Nemecku dočkal obrovskej poklony: Je najlepším trénerom na svete!

Martin Olejňák
Martin Olejňák

BERLÍN - Popredný svetový tréner plážových volejbalistov, Slovák Martin Olejňák, bude od 1. januára 2017 viesť nemeckú mužskú reprezentáciu. Informuje o tom web národnej asociácie DVV.

"Martin Olejňák je pre mňa najlepším trénerom na svete. So svojimi skúsenosťami a filozofiou prináša bezkonkurenčnú kvalitu. Našich mužov povedie do svetovej špičky, som o tom presvedčený," skonštatoval viceprezident DVV Andreas Künkler.

Štyridsaťšesťročný rešpektovaný kouč naposledy viedol Poliakov, predtým sa podieľal na úspechoch rakúskych dvojíc. Medzi Olejňákových zverencov patrili Piotr Kantor s Bartoszom Losiakom, Grzegorz Fijalek s Mariuszom Prudelom či Doris a Stefanie Schwaigerové. Dvojice, ktoré viedol, vybojovali celkovo trikrát 5. miesto na olympijských hrách.

"Nemecké mužské páry v ostatných dvoch rokoch zaostali za očakávaniami. Je tu však mladá generácia s veľkým potenciálom a snahou napredovať, čo je pre mňa výzva. Mojím cieľom je byť na OH 2020 s dvoma nemeckými tímami a nie len sa zúčastniť," vyhlásil Olejňák. V Riu de Janeiro 2016 triumfovali Nemky Laura Ludwigová a Kira Walkenhorstová.


Tagy: Martin Olejňák

Zdroj:
SITA
Foto:
facebook.com/martin.olejnak

DISKUSIA