VIDEO V Turci víťazstvo domácich nad úradujúcim majstrom, Košice sa so Žilinou potrápili

Ladislav Nagy z HC KošiceLadislav Nagy z HC Košice Zdroj: SITA

MARTIN - Hokejisti MHC Martin zvíťazili nad úradujúcim majstrom z Nitry tesne 4:3 v piatkovom stretnutí 34. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2016/2017. Hráči z Turca sa po troch prehrách tešili z trojbodového zápisu.

Stretnutie pred televíznymi kamerami začali obe mužstvá opatrne a mysleli predovšetkým na obranu. Domáci boli síce v úvode aktívnejší, ale ich prevaha bola platonická. Hralo sa dlho takmer bez streľby. Paradoxne prvú šancu mal v 10. minúte Ručkay, ale Dzubina si s jeho strelou poradil. V 13. minúte sa na druhej strane v dobrej pozícii ocitol Galamboš, ale mal vychýlenú mušku. Viac vzruchu bolo až pri dvoch presilovkách Martina a jednej Nitry. Kým domáci vyšli naprázdno, hostia sa v 17. minúte ujali vedenia, keď Milamovu strelu tečoval zblízka Cope.

Kým v prvej tretine sa Martin nevedel presadiť, úvod druhého dejstva bol pre domácich ako z rozprávky. Najprv sa presadil v 22. minúte Pulli, keď za 41 sekúnd využil presilovku pri vylúčení Slováka a za 94 sekúnd bol úspešný Varga a Martin viedol 2:1. Už tradične potom zabudli domáci brániť a úplne veľný Američan Cope už za 40 sekúnd vyrovnal. Potom sa gólostroj zastavil. V 35. minúte mohli hostia ďakovať Milamovi, ktorý dobre zastúpil brankára Hala po strele Brňáka. Martinskí hokejisti v tejto tretine nevyužili štyri výhody o jedného hráča a ani hostia neboli úspešní pri dvoch presilovkách.

Začiatok tretej tretiny patril favoritovi. Po strelách Blackwatera v 41. minúte, Macíka v 44. a Copeho v 45. domácich podržal Dzubina. Nedáš-dostaneš sa potvrdilo aj teraz. Po trme-vrme pred Halom sa v 46. minúte najlepšie zorientoval Surovka a Martin opäť viedol. Od 47. minúty hral Martin ďalšiu presilovku a tri sekundy pred návratom Ručkaya na ľad prekonal Hala Bačík. Domáci sa tým dostali do dvojgólového vedenia. Hokejisti Nitry potom výrazne pridali a v 56. minúte sa gólom z hokejky Macíka vrátili do zápasu. Martin si už potom tesný náskok postrážil a po obetavom výkone si vybojoval cenné víťazstvo a dôležité tri body. Hosťom už nepomohla ani viac ako minútová hra bez brankára.

MHC Martin - HK Nitra 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)
Góly: 22. Pulli (Heizer, B. Rapáč), 24. R. Varga (Markovič), 46. Surovka (Markovič), 49. Bačik (Brňák, Galamboš) - 17. Cope (Milam, Marek Slovák), 24. Cope (Marek Slovák, Milam), 56. Macík (J. Štefanka)
Vylúčení: 3:10 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Riš, M. Smrek, 1754 divákov

Zostavy:
Martin: Dzubina - J. Tabaček, Pulli, Brňák, Bačik, M. Dvořák, Pacalaj, Salija, Rusina - P. Koyš, Heizer, B. Rapáč - R. Varga, Galamboš, Korostin - Markovič, R. Dlouhý, Surovka - R. Mráz, Jurášek, D. Rzavský
Nitra: Halo - Rais, Milam, Mezei, Meland, Ordzovenský, Pupák, S. Chalupa, Korím - Blackwater, Marek Slovák, Cope - M. Tvrdoň, Krištof, J. Šiška - Bajtek, L. Paukovček, H. Ručkay - Bene, J. Štefanka, Macík

Líder tabuľky zdolal trápiaci sa Trenčín

Hokejisti Dukly Trenčín nebodovali v siedmom majstrovskom stretnutí za sebou, naposledy nevyšli naprázdno 6. decembra na ľade Nových Zámkov (4:3 po sam. nájazdoch). "Vojaci" v piatkovom stretnutí 34. kola najvyššej slovenskej súťaže podľahli v domácom prostredí favorizovanému úradujúcemu vicemajstrovi z Banskej Bystrice 3:5 a zostali na poslednej priečke v tabuľke Tipsport ligy. O triumf "baranov" sa najväčšou mierou postaral ruský útočník Viačeslav Truchno, ktorý strelil jeden gól a tri razy asistoval. Banská Bystrica si upevnila líderské postavenie v klasifikácii, má už šesťbodový náskok pred druhými v poradí Košicami.

HK Dukla Trenčín - HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 3:5 (2:3, 0:1, 1:1)
Góly: 14. J. Ručkay (Bulík, Holenda), 17. Marcel Hossa (A. Tužinský, Bezúch), 51. T. Sýkora (Denis Hudec, Pavúk) - 6. Truchno (Buc, Maione), 7. Maione (Truchno, Hickmott), 15. Hickmott (Truchno), 25. Buc (Truchno, Hickmott), 59. Zigo (Lamper, M. Češík)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Štefik - Výleta, J. Tvrdoň, 2085 divákov

Zostavy:
Trenčín: Kutej - Obšut, Drgoň, Bohunický, Holenda, Trška, Pavúk, J. Danko, Šefčík - Marcel Hossa, Sojčík, Bezúch - J. Ručkay, Bulík, J. Gašparovič - Denis Hudec, J. Švec, T. Sýkora - Meidl, A. Tužinský, Ján Pardavý ml.
Banská Bystrica: Košarišťan - Wishart, Maione, Matuškin, P. Luža, Cebák, I. Ďatelinka, Ťavoda - Buc, Truchno, Hickmott - Lunter, Bortňák, Kafka - Lamper, Zigo, M. Róth - R. Tománek, M. Češík, Belluš

Košice v Žiline úspešné po predĺžení

Oba tímy hrali v obrane pozorne, nenechávali súperovi veľa priestoru na útočenie a šancí, ktoré by volali po góle, sa rodilo málo. O niečo viac práce mal Tomek v domácej bráne, ale strely z diaľky ho nemohli ohroziť. V 8. min. sa do dobrej šance dostal Ondruš, no Habal zachránil. V 16. min. mal gól na hokejke po Handlovského prihrávke z pravej strany Hovorka, ale kapitánovi vlkov pokazil radosť z gólu brankár Habal. Domáci sa netešili ani pri následnej presilovke, keď gólman oceliarov dobre zlikvidoval pokus Juríka aj ďalšie šance, a tak prvá tretina ostala bez gólov.

Vlci začali druhú tretinu veľmi dobre a dostali sa do troch dobrých šancí v priebehu dvoch minút. Habal sa musel vytiahnuť pri strele Hovorku a tutovke osamoteného Holoviča, ktoré volali po góle. Dobrý postreh osvedčil v 25. min. aj Tomek, ktorý zachránil svoj tím pri pokusoch Šoltésa a Vargu. O minútu neskôr však hrali hostia prvú presilovku a Dudáš na dvakrát dostal z predbránkového priestoru puk do siete. Vlci hrali v polovici duelu presilovku a dokázali v nej vyrovnať, keď Juraškovu strelu od modrej Habal vyrazil, ale puk stratil z dohľadu a Jurík ho napálil do siete. Domáci boli pri chuti, v rýchlom slede hrali ďalšiu presilovku a poriadne podkurovali hosťom. Tí však tlak ustáli a po chybe domácich v 38. min. Suja krásne z pravej strany vymietol pavučinu v pravom hornom rohu Tomekovej bránky.

Domáci sa snažili od úvodu záverečnej časti o vyrovnanie skóre, ale Habal bol opäť proti a svoj tím podržal aj v presilovke. V početnej výhode hrali onedlho aj hostia, ale po návrate z trestnej lavice ich takmer vytrestal Drábek, ktorý si dobre nakorčuľoval s pukom pred Habala, ktorý síce zachránil, ale domáci aktivitou donútili hostí k faulu. Pri následnej presilovke prekĺzla strela Holoviča z ľavého kruhu za Habala a bolo vyrovnané. Žilinčania cítili šancu, prebrali sa aj diváci a hnali svojich za víťazstvom. V záverečných minútach riadneho hracieho času sa však oba kolektívy snažili hrať na istotu a zápas tak dospel do predĺženia. Na konci 62. min. šiel za podrazenie na trestnú lavicu Drábek a hostia vylúčenie po 25 sekundách potrestali, keď sa strelou sponad kruhov presadil Varga.

MsHK Žilina – HC Košice 2:3 pp (0:0, 1:2, 1:0 – 0:1)
Góly: 32. J. Jurík (Juraško, Hovorka), 53. Holovič (Stupka) - 26. Dudáš (Milý, Deyl), 38. Suja (Milý, Hričina), 63. T. Varga (Suja, Nagy). Rozhodovali: Jonák – Stanzel, Holienka, vylúčení: 5:5, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, 1609 divákov

Zostavy:
Žilina: Tomek – D. Brejčák, Juraško, Gutwald, Den. Rehák, Drábek, Macejko, Prokop, Mendrej – Handlovský, Hovorka, Matis – J. Jurík, Húževka, Š. Novotný – Konečný, Holovič, Stupka – Rogoň, Ondruš, Švihálek
Košice: Habal – Dudáš, Deyl, Šedivý, Koch, Matejka, Jankovič, Vašíček – Bicek, Suja, Nagy – Hričina, Boltun, Milý – Šoltés, T. Klíma, T. Varga – M. Novotný, Vrábeľ, Bartoš

Pod Pustým hradom prehra domáceho Zvolena s Popradom

Hokejisti Popradu zvíťazili na ľade Zvolena tesne 3:2 v piatkovom dueli 34. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2016/2017. Hostia viedli pod Pustým hradom v 5. min už 2:0, ale Daniel Krejči ešte pred odchodom do kabín na prvú prestávku stihol streliť kontaktný gól. V 46. min zvýšil 44-ročný veterán Arne Kroták svojím druhým presným zásahom v stretnutí na 3:1 pre Podtatrancov, na ktorý stihi domáci odpovedať už iba znížením skóre z hokejy Juraja Majdana. Snaha Zvolenčanov aspoň o vyrovnanie nebola úspešná.

HKM Zvolen - HK Poprad 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)
Góly: 15. D. Krejči (L. Novák, Puliš), 49. J. Majdan (Hraško, T. Valenta) - 3. Bagin (Mlynarovič), 5. Kroták (R. Suchý, Matúš Paločko), 46. Kroták (R. Suchý)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, M. Novák - Jobbágy, Korba, 1398 divákov

Zostavy:
Zvolen: Šimko - D. Krejči, M. Novák, T. Valenta, Hraško, Plechanov, Dubeň, Habšuda, Hataš - L. Novák, Puliš, P. Zuzin - J. Majdan, L. Jurík, Klhůfek - Šišovský, Síkela, J. Žilka - Marcinek, Jakubík, J. Tatár
Poprad: Šúrek - Š. Fabian, Guľajev, Dinda, R. Suchý, Postnikov, A. Ježek, Lubor Pokovič, Bagin - Henderson, Zagrapan, Lichanec - Matúš Paločko, T. Troliga, Kroták - Vašaš, Murček, D. Bondra - Štrauch, Mlynarovič, Matej Paločko

Obrat Nových Zámkov proti L. Mikulášu

Obrat z 0:2 po prvej tretine na 5:2 po záverečnom klaksóne sa v piatkovom zápase 34. kola Tipsport ligy 2016/2017 podaril hokejistom Nových Zámkov. V súboji dvoch nováčikov najvyššej súťaže viedli hostia zásluhou Urama a Róberta Hunu 2:0, Lelkeš a Kytnár sa v prostrednej dvadsaťminútovke postarali o vyrovnanie. V poslednej tretine sa v drese HC presadili legionári Brabenec, Sandgren a Cardwell, ktorí rozhodli o troch bodoch. Mikulášania prehrali piaty z uplynulých siedmich duelov a klesli na ôsmu pozíciu v tabuľke, Novozámčania sú deviati.

HC Nové Zámky - MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:2 (0:2, 2:0, 3:0)
Góly: 30. R. Lelkeš (M. Hudec, Cardwell), 37. Kytnár (Saarinen, Cardwell), 47. Brabenec (Cardwell, Čaládi), 55. Sandgren (Brabenec, Čaládi), 57. Cardwell (Brabenec, Čaládi) - 7. M. Uram (z tr. strieľania), 11. Róbert Huna (Richard Huna, Rudolf Huna)
Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner - Šefčík, Junek, 1524 divákov