VIDEO Jágr vyrovnal ďalší historický zápis: Aha, ako si legenda užívala Vianoce

Jaromír Jágr Jaromír Jágr Zdroj: TASR

NEW YORK - Jaromír Jágr pomohol gólom a asistenciou k výhre hokejistov Floridy na ľade Dallasu 3:1 a vyrovnal Paula Coffeyho na piatej priečke historického poradia nahrávačov NHL s 1135 prihrávkami. Štvrtý pred nimi je Ray Bourque s 1169 asistenciami. Jágr bol po dueli vo svojom bývalom pôsobisku vyhlásený prvou hviezdou zápasu.

Florida rozhodla stretnutie už v prvej tretine, kedy si vypracovala trojgólový náskok. Jágr najskôr prihral pred bránku Vincentovi Trocheckovi, ktorý na dvakrát prekonal Anttiho Niemiho. Na 3:0 zvýšil český útočník v 17. minúte pri presilovej hre presnou strelou z kruhu na vhadzovanie medzi betóny fínskeho brankára, ktorého tým poslal na striedačku.

Štyridsaťštyriročný Jágr skóroval siedmykrát v sezóne a v 38 zápasoch si pripísal 23 bodov. "Veľa stretnutí sme stratili v predĺžení alebo v nájazdoch, hoci sme po dvoch tretinách viedli. Dnešný zápas je po dlhšej dobe prvým, v ktorom sme dokázali udržať vedenie. Nehrali sme najlepšie, ale náskok sme nestratili," uviedol Jágr.

Jágr je známy tiež tým, že rád komunikuje so svojimi fanúšikmi a je aktívny na Facebooku či Instagrame. Najnovšie sa so sledovateľmi podelil o pohľad na jeho život počas vianočných sviatkov, pričom vo video nechýba ani štedrá večera či vyjedanie koláčikov.

Viac o téme: Jaromír Jágr Florida Panthers
  • Zdroj: ČTK, športky