VIDEO Giroudov gól bude ašpirovať na zásah roka: Jediná vec, ktorú som mohol urobiť

Hráč Arsenalu Olivier Giroud oslavuje gól do bránky Crystal PalaceHráč Arsenalu Olivier Giroud oslavuje gól do bránky Crystal Palace Zdroj: TASR

LONDÝN - Domáci futbalisti londýnskeho FC Arsenal zvíťazili 2:0 nad hráčmi Crystal Palace v nedeľňajšom podvečernom zápase 19. kola najvyššej anglickej dlhodobej súťaže Premier League 2016/2017 a so 40 bodmi sú nazad na 3. priečke tabuľkového poradia.

Skóre otvoril v 17. minúte nádherným gólom francúzsky útočník Olivier Giroud, ktorý pripomenul nedávny presný zásah Henricha Mchitarjana z Manchestru United. Ten "vzdušnou pätičkou" pokoril brankára Sunderlandu, no bolo to z tesného ofsajdu. Giroudova pätička po prihrávke Alexisa Sancheza sa ešte odrazila od hornej žrde a zapadla za chrbát bezmocného brankára hostí. Zverenci francúzskeho trénera Arsena Wengera pridali v druhom polčase ešte jeden gól a do Nového roku vykročili trojbodovým ziskom.

"Mal som maximálne šťastie. Je to iba o šťastí," citovala strelca agentúra AP. Gólový moment sa zrodil po rýchlom protiútoku a skvelej orientácii 30-ročného zakončovateľa. Čílsky spoluhráč mu center poslal trošku dozadu, ale ani to mu nezabránilo skórovať krásny gól, ktorý si okamžite od fanúšikov vyslúžil prívlastok "gól sezóny". "Bola to jediná vec, ktorú som mohol urobiť. Lopta bola za mnou a ja som ju skúsil trafiť pätičkou," dodal francúzsky reprezentant.

Viac o téme: Olivier Giroud Arsenal Londýn
  • Zdroj: TASR, SITA