Pri útokoch v Istanbule boli aj športové osobnosti: Chvíle hrôzy a strach o život!

Teroristický útok v Istanbule
Teroristický útok v Istanbule

ISTANBUL - Blízko ozbrojeného útoku, ktorý sa odohral počas novoročných osláv po polnoci miestneho času v tureckom Istanbule bolo aj niekoľko osobností zo sveta športu. Oficiálne správy hlásia minimálne 39 ľudských životov a ďalších 69 zranených.

Neďaleko miesta činu sa nachádzali i basketbalistky pôsobiace v klube zo ženskej zámorskej súťaži WNBA. Essence Carsonová, Chelsea Grayová a Jantel Lavenderová z tímu Los Angeles Sparks, ktoré svojmu trénerovi Brianovi Aglerovi prostredníctvom sms správy oznámili, že sú v poriadku.

Útočník začal pri novoročných oslavách strieľať do ľudí v nočnom klube. Medzi mŕtvymi je najmenej 16 cudzincov. Na mieste činu bol aj futbalista miestneho Beylerbeyi SK Sefa Bodyas, ktorý prehovoril o chvíľach hrôzy. "Pritom ako sme sa usádzali sa začal od dverí šíriť prach a zazneli výstreli. Nevidel som, kto strieľa ale videl som padať ľudí. So svojou priateľkou sme utekali po telách obetí, ona mala podpätky a tak som ju musel odniesť preč na chrbte," povedal pre agentúru AFP.

Do klubu mal v pláne ísť aj šampión NBA z roku 2004, americký basketbalista Austin Daye, ktorý momentálne hráva za Galatasaray Odeabank. "Neuveriteľné, plánoval som tam ísť na večeru, ale nešiel som. Som v šoku a modlím sa za všetkých v Istanbule," uviedol na svojom twitteri. 


Tagy: Istanbul Turecko Austin Daye

Zdroj:
športky, SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA