VIDEO Wenger ospevoval brilantné zakončenie: Tento gól si budú všetci pamätať, je to umenie!

Arséne Wenger a Olivier Giroud
Arséne Wenger a Olivier Giroud

LONDÝN - V septembri minulého roka si pripomenul 20. výročie od svojho príchodu na lavičku londýnskeho futbalového FC Arsenal, v nedeľu sa usiloval rozpamätať sa na najkrajšie góly svojich zverencov počas tohto obdobia. Podnetom pre Arséna Wengera bol úvodný presný zásah Oliviera Girouda v domácom zápase proti Crystal Palace (2:0) v rámci 19. kola najvyššej anglickej dlhodobej súťaže Premier League.

Giroud otvoril skóre duelu v 17. minúte excelentným zakončením - zvnútra šestnástky pätou umiestnil do siete loptu po centri Alexisa Sáncheza, lopta sa ešte odrazila od brvna. 

"Počas kariéry som viedol mnoho skvelých hráčov aj útočníkov, tento gól patrí isto do elitnej päťky poradia," vyhlásil francúzsky lodivod. "Pamätám si na Bergkampa, Henryho... niekoľko výnimočných gólov. Bergkamp proti Leicestru, Newcastlu. Thierry Henry proti Realu Madrid, Liverpoolu. Kanu na pôde Chelsea! Je pre mňa náročné nezabudnúť na krásne trefy počas tých dvadsiatich rokov, keď strelíte 70 či 80 gólov ročne. Za 20 rokov je to nejakých 1600 gólov - nie je ľahké za pár sekúnd vybrať tie najkrajšie," skonštatoval Wenger a na margo Giroudovho zásahu doplnil: "Niečo také si nemôžete nacvičiť počas tréningu, je to reflex. Myslím si, že Olivier ho má. Gól premenil na umenie. Tento zásah si budú všetci pamätať ako Giroudov gól." 

"Mal som absolútne šťastie. Je to len o šťastí," vyhlásil Giroud po stretnutí. "Bola to jediná vec, ktorú som mohol urobiť. Lopta bola za mnou, preto som sa usiloval trafiť ju pätou," doplnil 30-ročný zakončovateľ. 

Druhý nedeľňajší zásah Arsenalu pridal po zmene strán Alex Iwobi. "Kanonieri" sú so 40 bodmi na 3. priečke tabuľkového poradia. Lídrom je FC Chelsea (49 b.), druhý FC Liverpool má 43 bodov. 


Tagy: Olivier Giroud Arséne Wenger FC Arsenal Londýn

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA; Video: youtube

DISKUSIA