VIDEO Obrovské trápenie majstrov sveta, Američania ďakujú za postup famóznemu brankárovi

Úradujúci šampióni z Fínska sa poriadne natrápili s LotyšskomÚradujúci šampióni z Fínska sa poriadne natrápili s Lotyšskom Zdroj: worldjunior2017.com

TORONTO/MONTREAL - Hokejisti Ruska narazia v semifinále MS hráčov do 20 rokov v Montreale rovnako ako vlani na reprezentantov USA. Američania sa vo štvrťfinálovom zápase natrápili so Švajčiarmi, ktorých zdolali tesne 3:2, "zborná" si poradila s Dánmi jasne 4:0. Druhú semifinálovú dvojicu tvoria Švédi a Kanada.

Úradujúci šampión v tejto vekovej kategórii rozhodol v Montreale o svojom triumfe až v záverečnej tretine. Séria sa hrá na dva víťazné duely, druhý je na programe v utorok o 23.30 SEČ opäť v Montreale.

Hokejisti Ruska sú prvými semifinalistami juniorských MS hráčov do 20 rokov. V pondelňajšom štvrťfinále v Toronte zvládli úlohu favorita a nad Dánskom triumfovali 4:0. Už v prvej tretine si Rusi vypracovali dvojgólový náskok a v záverečnej ho ešte navýšili. Dvoma gólmi sa prezentoval líder tabuľky strelcov šampionátu Kirill Kaprizov.

O tesnom triumfe Američanov v Toronte rozhodol Jordan Greenway presilovkovým gólom v 47. minúte. Zámorskí hokejisti síce viedli po prvej tretine 2:0, no "Helvéti" dokázali vyrovnať. USA podržal najmä brankár Tyler Parsons, ktorý kryl 19 z 21 striel súpera, jeho náprotivok čelil len 17. "Tribúny im fandili a ich to poriadne povzbudilo. No Parsons predviedol v bránke skvelý výkon," pochválil ho útočník Jeremy Bracco. "Boli lepší, no kvalitné mužstvá si nájdu cestu za víťazstvom. Náš brankár bol vynikajúci. Nepripravili sme sa tak, ako sme mali. Poučíme sa z toho a na Rusov si už dáme pozor," pridal sa Colin White.

"Zle sme začali, no potom sme sa rozprávali, že budeme posielať viac pukov na bránku a to sme aj spravili. Stále sme verili, že môžeme vyhrať. Máme dobrú skupinu chalanov a odohrali sme dobrý turnaj. Nikdy sa nevzdávame. Bolí to," povedal Nico Hischier.

USA - Švajčiarsko 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Góly: 9. Bracco (Thompson, Terry), 11. Kunin (Greenway, Bracco), 47. Greenway (McAvoy, Keller) - 31. Hischier (Siegenthaler, Riat), 46. Hischier (Thürkauf)

Viac o téme: Fínsko Lotyšsko