VIDEO Chicago bez Hossu neuspelo, Chárov Boston vyšiel naprázdno

Vladimir Tarasenko a Richard Pánik v súboji o pukVladimir Tarasenko a Richard Pánik v súboji o puk Zdroj: SITA

ST. LOUIS - Hokejisti St. Louis Blues vyhrali v pondelňajšom dueli Winter Classic 2017 v zámorskej NHL nad Chicagom Blackhawks 4:1. Dvoma gólmi sa v domácom drese prezentoval ruský útočník Vladimir Tarasenko.

Pod holým nebom na zaplnenom bejzbalovom Busch Stadium v St. Louis pred 46.556 divákmi poslal hostí do vedenia už po 62 sekundách hry český obranca Michal Kempný a dosiahol tak druhý najrýchlejší gól v zimných klasikách profiligy. V druhej tretine ale vyrovnal Patrik Berglund a o triumfe St. Louis rozhodol dvoma gólmi v priebehu necelých dvoch minút tretej tretiny Tarasenko. Do prázdnej bránky ešte pridal štvrtý zásah Alexander Steen.

V drese hostí odohral slovenský útočník Richard Pánik 10:22 min a pripísal si jednu strelu a mínusový bod. Jeho krajan Marián Hossa chýbal v zostave Chicaga pre zranenie.

Boston vyšiel naprázdno na ľade New Jersey, keďže ani raz nedokázal prekonať domáceho brankára Coryho Schneidera. Tridsaťročný Američan dosiahol druhý shutout sezóny a Devils zvíťazili 3:0. "Skvelý výkon chlapcov dnes večer. Jeden zápas síce všetko nezmení, ale je to dobrý štart a azda priaznivé znamenie do roku 2017," konštatoval Schneider. "Diabli" dosiahli iba tretie víťazstvo z uplynulých trinástich zápasov a stále zostávajú mimo postupových priečok do play-off.

"Necítil som sa teraz omnoho lepšie než po iné večery. Predviedol som pár dôležitých zákrokov, ale celkovo sme opäť veľmi dobre bránili," doplnil hrdina stretnutia. Hosťujúci kapitán Zdeno Chára zakončil duel dvoma mínusovými bodmi, odsedel si tiež jeden menší trest. Vancouver zdolal Colorado 3:2 a natiahol víťaznú šnúru na štyri stretnutia; pre najslabší tím celej NHL Avalanche to bola štvrtá prehra v sérii a deviata z posledných desiatich zápasov.

NHL - výsledky:

ST. LOUIS BLUES – CHICAGO BLACKHAWKS 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)

Góly: 28. Berglund (Bouwmeester, Steen), 53. Tarasenko (Fabbri), 54. Tarasenko (Fabbri, Lehterä), 59. Steen – 2. Kempný (Panarin, Keith). Brankári: Allen - Crawford, strely na bránku: 35:23, 46.556 divákov

New Jersey - Boston 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Góly: 5. Parenteau (Hall, Santini), 42. S. Kalinin (Wood, Merrill), 59. Hall (S. Kalinin)
Zdeno Chára (Boston) 22:22 min, 1 "hit", 2 tr. min, -2 body

Vancouver - Colorado 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Góly: 25. Horvat (Hutton, Rodin), 39. Bärtschi (Sutter, H. Sedin), 57. Bärtschi (D. Sedin, H. Sedin) - 27. Rantanen (Zadorov), 52. Barrie (Beauchemin, Landeskog)

Viac o téme: Richard Pánik St. Louis Blues Chicago Blackhawks Vladimir Tarasenko
  • Zdroj: TASR, SITA