VIDEO Slovan nový rok odštartoval čistým kontom: O triumfe belasých rozhodlo 88 sekúnd!

Herná situácia pred bránou Amur ChabarovskHerná situácia pred bránou Amur Chabarovsk Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava odštartovali kalendárny rok 2017 víťazne, v utorkovom domácom dueli zdolali Amur Chabarovsk 2:0. "Belasí" boli celý zápas aktívnejším tímom, odpor súpera zlomili v polovici stretnutia, keď sa v rozpätí 88 sekúnd strelecky presadili obrancovia Michal Sersen a Marek Ďaloga. Spoľahlivý výkon podal kanadský brankár Barry Brust, ktorý si druhýkrát v sezóne udržal čisté konto.

Domáci sa pustili do súpera s vervou, v prvej tretine mali niekoľko pasáží, v ktorých pritlačili hráčov Chabarovska. V koncovke však neboli dostatočne dôrazní. Hneď v prvých sekundách Cheechoo zoči-voči Metsolovi mieril bekhendom nad, v 7. min. sa ten istý hráč predral pred fínskeho brankára, obrana hostí ho zastavila faulom, rozhodcovia však nevylučovali. V 8. min. po Sersenovej strele mal Metsola veľké problémy, puk však zastavil ešte pred bránkovou čiarou. Amur vychádzal z obrany, napádal iba s jedným hráčom, do šancí sa dostával iba ojedinele. Najväčšiu si vytvoril v 13. min. po tom, čo Ďaloga spadol po kolízii s rozhodcom, čím otvoril cestu Rudenkovi, ten sa ale v nájazde vytlačil do uhla a mieril vysoko nad Brustovu bránku.

Barry Brust z HC Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA

V druhej tretine tempo ochablo, ale stále mal viac z hry Slovan. V 28. min. sa zaplnené tribúny dočkali. Sersen zakombinoval s Taffeom a obranca s osmičkou na chrbte trafil presne - 1:0. Trvalo iba 88 sekúnd a Metsola kapituloval po druhý raz. Po aktivite Chipchuru zostal brankár Amuru na ľade a odrazený puk poslal do bránky Ďaloga. Gól musel ešte odobriť videorozhodca. V 32. min. mohol zvýšiť náskok Chipchura, zaváhanie Aťušova ale nepotrestal, v úniku ho vychytal Metsola. Následne v situácii 2 na 1 po prihrávke Chipchuru "premáchol" v stopercentnej pozícii Musatov a ruský krídelník ani pri opakovanom pokuse nepretlačil puk za čiaru. Na druhej strane musel Brust riešiť situáciu, keď na neho korčuľovali dvaja hráči Chabarovska, Li ale blafákom kanadského brankára neprekabátil.

Sprava: Igor Musatov z Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA

V tretej časti sa už domáci toľko nehrnuli smerom dopredu, v strednom pásme striehli na prípadné chyby súpera a možné kontry. V 51. min sa do jednej dostal Ďaloga, v zakončení však zaváhal. Hostia stále skúšali pohnúť s výsledkom, narážali však na pozornú obranu "belasých". Amur nevyužil v tretej tretine ani dve presilovky, naopak Taffe mohol v 56. min. vo vlastnom oslabení ešte poistiť víťazstvo. V závere to skúsili hostia so šiestimi korčuliarmi, ani power play im však úspech nepriniesla.

Slovan Bratislava - Amur Chabarovsk 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Góly: 28. Sersen (Taffe), 29. Ďaloga (Surový, Chipchura). Rozhodovali: Gebei (Maď.), Oskirko - Kučava, Novikov (všetci Rus.), vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 9205 divákov.

Slovan Bratislava: Brust – Kundrátek, Sersen, Plastino, Švarný, Ďaloga, Starosta, Bačík - Cheechoo, Taffe, Hlinka – Vopelka, Jeglič, Nedorost – Chipchura, Surový, Musatov – Lušňák, Šťastný, Skalický

Amur Chabarovsk: Metsola – Aťušov, Malevič, Ľutov, Kolář, Kondratiev, Gorochov, Jelesin – Litovčenko, Byvalcev, Kapustin – Kuusela, Popov, Zohorna - Li, Vjač. Ušenin, Vl. Ušenin - Rudenkov, Krysanov, Barnett

Miloš Říha (tréner Slovana): "Po zápase proti Spartaku sme si v kabíne dosť hovorili. Dnes hráči hrali s chuťou. Síce sme urobili nejaké chybičky, ale súper šance nepremenil. Za zodpovedný výkon sme si zaslúžili tri body."

Andrej Martemianov (tréner Amuru): "Dnes sme prehrali zaslúžene, pretože sme sa slabo hýbali. My sme, žiaľ, nepremenili svoje šance. Súper hral dobre; tak, ako bolo potrebné."

Michal Sersen (obranca Slovana a autor víťazného gólu): "Celkom ťažko sa nám začínalo a nevedeli sme sa presadiť v strednom pásme. Úvod bol všelijaký, ale prišli dva góly v druhej tretine a to nám pomohlo. Myslím si, že sme boli lepší a zaslúžene zvíťazili. Je veľmi dôležité, že dostávame menej gólov. V prvej polovici sezóny sme mali dosť zranení, zostava sa miešala a teraz hráme ustálene."

Barry Brust, brankár Slovana, druhýkrát v sezóne s čistým kontom: "Podali sme veľmi dobrý výkon v defenzíve. Veľa sme im toho vpredu nedovolili, súper si toho v útoku veľa nevytvoril."

Marek Ďaloga, obranca a autor druhého gólu Slovana: "Tieto zápasy treba vyhrávať. V druhej tretine sme dali góly, ktoré nás ukľudnili. Mali sme viac šancí ako súper, mohli sme ich premeniť aj viac, no nepadlo to. Musíme v týchto výkonoch pokračovať, hrať zodpovedne zozadu a premieňať šance."

Zverencom trénera Miloša Říhu patrí v tabuľke Západnej konferencie naďalej 11. miesto, na ôsmy Viťaz Podoľsk strácajú dvanásť bodov. V rámci dlhej domácej série ich čaká ešte päť zápasov, najbližšie privítajú vo štvrtok 5. januára čínskeho zástupcu Červenú hviezdu Kchun-lun.