Kvitová ide na to zhurta: Po náročnej operácii už začína s tréningom

Petra Kvitová a jej operovaná ruka
Petra Kvitová a jej operovaná ruka

PRAHA - Česká tenistka Petra Kvitová začala po operácii ľavej ruky s postupným rozcvičovaním prstov. Podľa hovorcu Karela Tejkala sa jej zdravotný stav vyvíja podľa plánu.

Kvitová sa v decembri vo svojom byte v Prostějove stala obeťou útoku. Neznámy páchateľ, ktorý sa vydával za revízneho technika kotla, ohrozoval tenistku nožom a porezal ju na ľavej ruke. Ešte v ten deň absolvovala operáciu, počas ktorej jej lekári zašili poranené šľachy na článkoch všetkých prstov a aj dva nervy.

     
Termín jej návratu do tenisového kolotoča zatiaľ nie je známy. "Nie sú žiadne komplikácie alebo neočakávané prekážky. Petra postupne rozcvičuje prsty, čaká sa na výber stehov a ľahko začne aj s kondičným tréningom, aby bolo telo pripravené na záťaž," uviedol Kvitovej hovorca Tejkal pre portál iDnes.cz.
      
Na chytení páchateľa sa angažuje aj Prostějovský tenisový klub, ktorý vypísal odmenu vo výške 100-tisíc českých korún. "Všetci máme Petru veľmi radi. Sme otrasení z toho, čo sa stalo. Veríme, že aj pomocou tejto odmeny chytí polícia toho, kto si nožom dovolil na bezbranné dievča," povedal majiteľ klubu Miroslav Černošek. Na príspevok sa zložia tenisti, tréneri, správcovia kurtov či vrátnici.


Tagy: Petra Kvitová

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA