Parádny úvod do turnaja veteránov: Slováci deklasovali Rusko!

Július ŠuplerJúlius Šupler Zdroj: facebook.com/HCDonbass

MINSK - Slovenský hokejový výber veteránov zvíťazil v prvom vystúpení na 13. ročníku Vianočného turnaja v Minsku nad tímom Ruska vysoko 12:0. Slováci viedli od 59. sekundy gólom Ľubomíra Vaica a duel poľahky doviedli do víťazného konca.

Po dva góly tímu SR dali Ľubomír Vaic, Anton Lezo a Miroslav Lažo. "Chlapci sa do zápasu absolútne vložili a ukázali svoje majstrovstvo, aj keď už nie sú v plnom tréningu. Keď sa dostali do tempa, bola radosť pozerať sa na ich hru. Pekne kombinovali, niektoré zakončenia akcií boli naozaj excelentné. Treba priznať, že to nebol ruský výber zložený z absolútnej hráčskej špičky, ale každé víťazstvo sa počíta," povedal tréner Július Šupler. Kapitánom tímu SR je Martin Štrbák, jeho asistentmi Ivan Droppa a Miroslav Lažo. 

Na tradičnom podujatí si Slováci najbližšie zmerajú sily s Nemcami (štvrtok 5.1. o 15.00 h SEČ) a v základnej skupine ich čakajú aj Fíni (piatok 6. 1. o 17.00 h SEČ). V sobotu sú na programe súboje o konečné umiestnenie. "Som rád, že sa nám podarilo zvíťaziť a že sme hrali pekný kombinačný hokej. Naše góly padli po krásnych akciách. V Bielorusku som na tomto turnaji prvýkrát. Som veľmi rád, že som sa tu stretol s hokejovými kamarátmi a bývalými spoluhráčmi. Sme tu super partia," poznamenal dvojgólový Ľubomír Vaic.

Vianočný hokejový turnaj veteránov v Minsku (Biel.) - streda: 

Slovensko - Rusko 12:0 (4:0, 3:0, 5:0)
Góly: 1. Vaic (Lažo, Vorobel), 9. M. Štefanka (Droppa, Mahdalík), 13. Filip (Droppa, M. Štefanka), 15. Chrenko (Weissmann, Pardavý), 25. Lezo (Vorobel), 31. Sekeráš (Weissmann), 36. Vorobel (Štrbák, Sekeráš), 42. Lažo (Vaic, Weissmann), 42. Vaic (Weissmann), 46. Lažo (Vaic), 48. Lezo (Vorobel), 52. Sekeráš (Štrbák, Filip)
Vylúčení: 2:1 na 2 min

Zostava SR: Lipovský - Sekeráš, Štrbák, Hrubý, Vorobel, Droppa, Brincko, Schill - Pardavý, Chrenko, Jánoš - Lažo, Vaic, Weissmann - Mahdalík, M. Štefanka, Filip - Muránsky, Lezo

Viac o téme: Rusko Slovensko
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: facebook.com/HCDonbass
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články