Šok! Ivana Jakeša zasiahol na Rely Dakar Blesk: Toto mu zachránilo život

Ivana Jakeša zasiahol v 3. etape blesk
Ivana Jakeša zasiahol v 3. etape blesk

SAN SALVADOR DE JUJUY - O veľkom šťastí v nešťastí môže hovoriť slovenský motocyklový pretekár Ivan Jakeš. V 3. etape Rely Dakar ho totiž zasiahol blesk!

Jubilejnú desiatu účasť na Rely Dakar si bude Ivan Jakeš dobre pamätať. Počas 3. etapy, ktorú skomplikovala búrka, zažil mimoriadne nepríjemný moment. našťastie s pozitívnym koncom. "Ivan je v poriadku a pri vedomí. Mal obrovské šťastie a neoprel sa intuitívne nohou o zem, takže pneumatiky motorky odizolovali elektrický prúd," uviedol na facebooku člen jeho realizačného tímu Dick Kvetňanský. Po dokončení pretekov Jakeš putoval do nemocnice, kde sa podrobil vyšetreniam a zostal na pozorovanie.


"Pokiaľ budú výsledky aspoň trochu uspokojivé, číslo 20 pokračuje zajtra v elitnej skupine na Dakare!" pokračoval Kvetňanský.

Ivan Jakeš prišiel do cieľa 3. etapy na 12. mieste a v celkovom hodnotení uzatvára elitný tucet s odstupom 40:57 min na vedúceho Borta. 

V noci informovali fanúšikov slovenského pretekára o jeho zdravotnom stave a zdá sa, že Jakeš sa cíti dobre. Podľa kolegu Kvetňanského by mal pokračovať v Rely Dakar. "Robocop ráno na štarte 4. etapy," napísala fanúšikovská stránka Ivana Jakeša. 


Tagy: Ivan Jakeš Rely Dakar

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
Facebook - Ivan Jakeš

DISKUSIA