Veteráni Slovenska prevalcovali aj Nemecko: Proti Fínom ich čaká priamy súboj o finále

Veteráni uspeli aj proti Nemcom
Veteráni uspeli aj proti Nemcom

MINSK - Slovenskí hokejoví veteráni jasne uspeli aj vo svojom druhom vystúpení na XIII. ročníku Vianočného turnaja v bieloruskom Minsku.

Na podujatí, ktoré je považované za neoficiálne majstrovstvá sveta v tejto vekovej kategórii, zdolali zverenci trénera Júliusa Šuplera nemeckých hokejistov vysoko 6:1. Po predchádzajúcom skalpe Ruska (12:0) patrí Slovákom v tabuľke základnej skupiny líderská pozícia. 

"Naše mužstvo podalo zodpovedný výkon, ktorý podporil brankár Martin Klempa. Nemci boli veľmi nepríjemní. S Fínskom si to v piatok rozdáme v boji o finále," informoval generálny manažér slovenského tímu Štefan Pjontek.

Slováci zatiaľ v Minsku inkasovali len jediný gól. V oboch dueloch sa dvakrát strelecky predviedol Miroslav Lažo. V piatok narazí slovenský tím na Fínsko, proti ktorému stačí Šuplerovým zverencom na postup do sobotného finále aj remíza. 

Slovensko - Nemecko 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)
Góly SR: 6. Štrbák (Sekeráš, Chrenko), 8.Lažo (Vaic), 25. Muránsky (Hrubý), 38. Pardavý (Lažo), 46. Chrenko (Pardavý, Jánoš), 56. Lažo (Weissmann).
Zostava SR: Klempa - Sekeráš, Štrbák, Hrubý, Schill, Droppa, Brincko - Pardavý, Chrenko, Jánoš - Lažo, Vaic, Weissmann - Mahdalík M. Štefanka, Filip - Muránsky, Lezo, Vorobel. Tréner: J. Šupler 


Tagy: Nemecko Slovensko

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
hockeyslovakia.sk

DISKUSIA