Neuveriteľné výkony ruského bežca na lyžiach: Vyhral ďalšiu etapu a vytvoril nový rekord

Sergej UsťugovSergej Usťugov Zdroj: TASR

DOBBIACO - Rus Sergej Usťugov vyhral aj piatu etapu Tour de Ski v behu na lyžiach a vytvoril nový rekord.

V pretekoch na 10 km voľne v talianskom Dobbiacu triumfoval s tesným náskokom štyroch desatín pred Francúzom Mauriceom Magnificatom a upevnil si vedúcu priečku v priebežnej klasifikácii. Tretí skončil Nór Simen-Hegstad Krüger (+16,6).

Usťugov si ako prvý muž v histórii Tour de Ski pripísal na konto piaty etapový vavrín za sebou a je čoraz bližšie k celkovému prvenstvu. Pred lídrom Svetového pohára Nórom Martinom Johnsrudom Sundbym má už vyše poldruhaminútový náskok. V sobotu absolvujú muži preteky na 15 km klasicky s hromadným štartom v ďalšom talianskom stredisku Val di Fiemme. Slovensko na prestížnom podujatí nemá zastúpenie.

výsledky 5. etapy Tour de Ski:
1. Sergej Usťugov (Rus.) 21:47,9 min., 2. Maurice Manificat (Fr.) +0,4, 3. Simen Hegstad Krüger (Nór.) +16,6, 4. Matti Heikkinen (Fín.) +17,3, 5. Marcus Hellner (Švéd.) +25,8, 6. Didrik Tönseth (Nór.) +27,2, 7. Dario Cologna (Švajč.) +27,9, 8. Clement Parisse (Fr.) +29,6, 9. Francesco De Fabiani (Tal.) +29,8, 10. Jean Marc Gaillard (Fr.) +31,9

Viac o téme: Sergej Usťugov