VIDEO Gáboríka pochválil aj tréner: Jeho gól z kategórie kurióznych

Marián Gáborík Marián Gáborík Zdroj: TASR

LOS ANGELES - Útočník Marián Gáborík a brankár Peter Budaj sa podpísali pod víťazstvo hokejistov Los Angeles nad hráčmi Minnesoty 4:3 po predĺžení v sobotňajšom súboji NHL. Gáborík v osemnástom zápase sezóny strelil svoj druhý gól (bilancia 2+3) a Budaj zasa pridal 18. víťazný zápas v tomto súťažnom ročníku.

Kings prehrávali 0:2, ale v druhej tretine znížil Jeff Carter svojim 22. gólom v sezóne a potom Gáborík v polovici zápasu vyrovnal na 2:2, keď si jeho bekhendové zakončenie po peknej individuálnej akcii zrazil za chrbát vlastného brankára obranca Ryan Suter. "Je dobré, že sa konečne objavil medzi strelcami. Mal dobré akcie aj v minulých zápasoch, ale chýbalo mu v zakončení šťastie. Verím, že mu gól pomôže," povedal tréner Darryl Sutter podľa lakingsinsider.com na adresu slovenského krídelníka.

Gáborík strávil na ľade 15 a pol minúty a zaznamenal štyri strelecké pokusy. Streleckú smolu prelomil proti tímu, v ktorom v NHL začínal. Hneď na začiatku tretej časti poslal "kráľov" do vedenia obranca Jake Muzzin, ale hostia 43 sekúnd pred koncom pri hre šiestich proti štyrom vyrovnali zásluhou Zacha Pariseho. V predĺžení rozhodol o víťazstve domácich Tanner Pearson. Kings majú v tejto sezóne v predĺženiach pozitívnu bilanciu 8:1.

Budaj sa do bránky vrátil po jednozápasovej pauze a zaznamenal svoje 18. víťazstvo v sezóne. Slovenský brankár chytil 21 striel hráčov Wild, ktorí ukončili sedemzápasovú víťaznú sériu na ľadoch súperov. Obranca Kings Drew Doughty zaznamenal 251. asistenciu v kariére, vďaka čomu v klubových tabuľkách predbehol Marka Hardyho a je na druhom mieste za legendárnym Robom Blakeom (333). Míľnik zaznamenal aj útočník Dustin Brown, ktorý nastúpil na svoj 922. zápas v NHL (všetky za Los Angeles), v štatistikách klubu predbehol Marcela Dionnea a zaradil sa na tretie miesto. Na čele sú Dave Taylor (1111) a Luc Robitaille (1077).

Viac o téme: Marián Gáborík Los Angeles Kings
  • Zdroj: TASR, SITA