VIDEO Barcelona znovu nedokázala zvíťaziť: Messi zachránil remízu neskutočným gólom

Lionel Messi strelil gól v úplnom závereLionel Messi strelil gól v úplnom závere Zdroj: SITA

VILLAREAL - V záverečnom nedeľňajšom zápase 17. kola španielskej futbalovej La Ligy remizoval majster FC Barcelona na pôde Villarrealu 1:1.

Tretiu ligovú prehru "Barcy" v sezóne odvrátil v 90. minúte Lionell Messi utešenou strelou z priameho kopu, domáci viedli od začiatku druhého polčasu po góle 25-ročného talianskeho útočníka Nicolu Sansoneho.

Katalánci sú na treťom mieste, na vedúci Real Madrid strácajú päť bodov, "biely balet" má zápas k dobru.

V prvom zápase dňa remizoval Athletic Bilbao s Alavesom 0:0. V súboji tímov z dolnej časti tabuľky zvíťazil Betis Sevilla nad Leganes 2:0 vďaka presným zásahom Rubena Castra a striedajúceho Cristiana Picciniho.

Celta Vigo prerušila trojzápasovú sériu bez výhry, keď zdolala Malagu 3:1. Domáci po siedmom triumfe v sezóne poskočili v tabuľke na deviate miesto.

FC Villarreal - FC Barcelona 1:1 (0:0)
Góly: 49. Sansone - 90. Messi, ČK: 90.+4 Costa (Villarreal)

Athletic Bilbao - Alavés 0:0

Betis Sevilla - Leganés 2:0 (0:0)
Góly: 51. R. Castro, 85. Piccini

Celta Vigo - Málaga 3:1 (1:0)
Góly: 7. Aspas, 60. Wass, 73. Fontas - 86. Wass (vlastný)

Viac o téme: Lionel Messi FC Barcelona FC Villareal