VIDEO Vlhová útočila vo Flachau na víťazstvo: Veľmi ma to mrzí, mala som na to!

Petra Vlhová je sklamaná po vypadnutí v 1. kole
Petra Vlhová je sklamaná po vypadnutí v 1. kole

FLACHAU - Prvé kolo slalomu Svetového pohára alpských lyžiarok v rakúskom Flachau začala Petra Vlhová vo veľkom štýle, ale do cieľa došla v pokojnom tempe. Pri nástupe do cieľového stavu ju zastavil postrach všetkých slalomárok - "špicar". Inými slovami, jednu z bránok neobišla, ale prešla cez ňu.

"Bola tam prechodová bránka. Vedela som, že je tam odklonený kopec, držala som vyššiu stopu. Držala som ju však až príliš. Chytila som ´špicara´. Bola to moja chyba. Je úplne jedno, kde človek zlyhá. Cítila som sa dobre, bola som rýchla, chcela som útočiť na víťazstvo," povedala Petra Vlhová v cieli 1. kola. Jej skúsenejšia reprezentačná kolegyňa Veronika Velez-Zuzulová sa po svojej jazde zaradila na štvrté miesto, z ktorého bude útočiť na pódium. Velez-Zuzulová vlani vo Flachau zvíťazila a to dokonca dvakrát v rozpätí štyroch dní, keďže druhý slalom sa jazdil ako náhrada za nemecký Ofterschwang.

Aj vzhľadom na neisté prvé kolo v podaní Shiffrinovej je dvojnásobná škoda, že Vlhová v utorok večer vo Flachau nedokončila 1. kolo. "Podľa medzičasov a najmä nasadenia v jej jazde to vyzeralo na podobný čas, aký mala líderka Hansdotterová. Lenže do cieľa nedošla. Čo už, taký je tento šport," uviedol Petrin brat Boris Vlha, neodmysliteľný člen realizačného tímu 21-ročnej Liptáčky. "Hnevá ma to, išla som do toho naplno. Mala som na veľmi dobrý výsledok. Vždy to zamrzí o to viac, keď človek skonči po dobrej jazde," úprimne zhodnotila Petra Vlhová.
V štartovnej listine 1. kola na trati Hermanna Maiera vo Flachau figuruje 75 slalomárok. Druhé kolo s tridsiatkou najlepších príde na rad od 20.45 h.

Svetový pohár v alpskom lyžovaní - Flachau (Rak.) - utorok - výsledky:
Slalom žien - 1. kolo po odjazdení 40 pretekárok: 1. Frida Hansdotterová (Švéd.) 56,91 s, 2. Wendy Holdenerová (Švaj.) +0,95 s, 3. Nina Lösethová (Nór.) +1,08, 4. Veronika Velez-Zuzulová (SR) +1,15, 5. Mikaela Shiffrinová (USA) +1,38, 6. Bernadette Schildová (Rak.) +1,48,...Petra Vlhová (SR) - nedokončila 


Tagy: Petra Vlhová Flachau

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/Pavel Neubauer

DISKUSIA