Dvojgólový Kukumberg zabával: V mojom veku sa už do NHL nechystám

Roman Kukumberg oslavuje gólRoman Kukumberg oslavuje gól Zdroj: mountfieldhk.cz - S. Souček

HRADEC KRÁLOVÉ - Hokejisti Hradca Králové sú po Spenglerovom pohári v Davose, na ktorom skončili po prehre s výberom Kanady 1:5 vo štvrťfinále, v dobrej forme a v českej extralige vyhrali už tri zápasy.

Najskôr zdolali majstra z Liberca, potom vedúci tím tabuľky z Třinca a v utorok aj Vítkovice na ich ľade 6:3. V súboji v Ostrave sa blysol dvoma gólmi slovenský útočník Roman Kukumberg.

Hradec Králové na hraniciach Moravy a Sliezska viedol už po 119 sekundách 2:0, v polovici prvej tretiny už 4:0. "Občas sa stane, že dávame rýchlo góly. Možno im nezachytali brankári ako inokedy," zamyslel sa pre hokej.cz Roman Kukumberg. Dva góly mal na svojom konte už po ôsmich minútach hry, na hetrik však nemyslel. "To vôbec, v mojom veku sa už do NHL nechystám," zasmial sa bratislavský rodák.

V súčasnosti vládne v kabíne Mountfieldu veľká pohoda. "Spenglerov pohár nám pomohol, tempo zápasov na turnaji bolo skutočne vysoké. Keď si naň zvyknete a pokračujete v ňom, tak sa to musí prejaviť aj na výsledkoch," dodal Kukumberg.

Viac o téme: Roman Kukumberg Mountfield HK