Žiadny Price, najlepší je niekto iný: Najhorúcejšieho kandidáta na Vezinovu trofej má Columbus

Sergej Bobrovskij
Sergej Bobrovskij

NEW YORK - Sezóna Národnej hokejovej ligy 2016/2017 je približne vo svojej polovici a Sergej Bobrovskij je hlavným ašpirantom na zisk Vezinovej trofeje určenej najlepšiemu brankárovi súťaže, referuje oficiálny server súťaže nhl.com.

Dvadsaťosemročný ruský reprezentant odchytal za Columbus 34 stretnutí, z ktorých bolo až 26 víťazných. Nasledujúce trio Devan Dubnyk (Minnesota), Tuukka Rask (Boston) a Martin Jones (San Jose) má na konte zhodne o päť výhier menej. Bobrovskij je s priemerom 2 inkasované góly na zápas piaty v tomto ukazovateli v lige a v úspešnosti zásahov mu s 93,1 % patrí 4. priečka.

Aj vďaka rodákovi z Novokuznecka potiahli Blue Jackets 16-zápasovú víťaznú šnúru od konca novembra do úvodu januára a po 40 zápasoch sa so 60 bodmi vyhrievajú na čele celej NHL. Ruského gólmana vyhlásili za prvú hviezdu decembra, počas ktorého dosiahol 12 víťazstiev a inkasoval v priemere len 1,75 gólu. Bobrovskij dostal v ankete dvanástich zostavovateľov webu nhl.com o kandidátoch na Vezinovu trofej 52 hlasov, siedmi ho zaradili na prvé miesto. Nasledujú Devan Dubnyk (Minnesota/51 hlasov) a Carey Price (Montreal/39), jeden bod získal aj Slovák Peter Budaj z Los Angeles. Bobrovskij už bol laureátom Vezina Trophy v sezóne 2012/2013. 


Tagy: Sergej Bobrovskij Columbus Blue Jackets

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA