Odstúpenie Myjavy nezostane bez povšimnutia: Disciplinárna komisia začala konať!

Pavel Halabrín zo Spartaku MyjavaPavel Halabrín zo Spartaku Myjava Zdroj: TASR

BRATISLAVA - Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) na základe podnetu riadiacej organizácie najvyššej domácej dlhodobej súťaže Únie ligových klubov (ÚLK) začala disciplinárne konanie voči Spartaku Myjava za oznámenie klubu o odstúpení zo súťažného ročníka Fortuna ligy 2016/2017. Informuje o tom oficiálna internetová stránka Slovenského futbalového zväzu (SFZ) v novej úradnej správe.

Členovia DK SFZ zobrali na vedomie odvolanie hráča ŽP Šport Podbrezová Jána Kriváka voči rozhodnutiu "disciplinárky", ktorá stopérovi "železiarov" za hrubé nešportové správanie (udretie súpera rukou) a vylúčenie v decembrovom záverečnom jesennom 19. kole Fortuna ligy doma proti Tatranu Prešov pozastavila výkon športu na tri týždne s prerušením od 11. decembra 2016 do 18. februára 2017. DK SFZ však predmetné rozhodnutie potvrdila a odstúpila na doriešenie odvolacej komisii SFZ. 

DK SFZ i účastník II. ligy FK Dukla Banská Bystrica dostali rozsudok Rozhodcovského súdu (RS) SFZ vo veci Ján Ďurčo, ktorý nadobudol právoplatnosť 30. 8. 2016 a vykonateľnosť dňa 2. septembra vlaňajšieho roka. RS uložil klubu povinnosť do siedmich dní od uverejnenia tohto rozhodnutia predložiť písomnú dohodu o splátkach s Jánom Ďurčom alebo doklad o úhrade dlžnej finančnej čiastky. V prípade nesplnenia uložených povinností DK SFZ pristúpi k disciplinárnemu opatreniu v zmysle ustanovení disciplinárneho poriadku. 

Disciplinárna komisia SFZ uložila druholigovému FC VSS Košice predbežné ochranné opatrenie, spočívajúce v zákaze transferov hráčov do tohto klubu od 10. januára 2017, až do splnenia záväzkov uložených v predchádzajúcich uzneseniach. DK SFZ i klub FC VSS Košice dostali rozsudok Rozhodcovského súdu (RS) v právnej veci hráčov Petra Kavku (nadobudol právoplatnosť 23. 8. 2016 a vykonateľnosť dňa 26. 8. 2016) a Ľubomíra Korijkova (nadobudol právoplatnosť 3. 10. 2016 a vykonateľnosť dňa 6. 10. 2016). Rozhodcovský súd v predchádzajúcich uzneseniach uložil FC VSS Košice povinnosť do siedmich dní predložiť písomnú dohodu o splátkach s Petrom Kavkom a Ľubomírom Korijkovom alebo doklad o úhrade dlžnej finančnej čiastky. Keďže FC VSS Košice nesplnil uložené povinnosti do stanoveného termínu 9. januára 2017 (DK SFZ predtým vyhovela žiadosti košického klubu o predĺženie lehoty na splnenie záväzku v tejto právnej veci do tohto dátumu, pozn.), "disciplinárka" pristúpila k disciplinárnemu opatreniu v zmysle ustanovení disciplinárneho poriadku. 

Viac o téme: Spartak Myjava DK SFZ
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články