VIDEO Ibrahimovič v závere zachránil United, City sa rozplýva sen o zisku titulu

Zlatan Ibrahimovič spasil UnitedZlatan Ibrahimovič spasil United Zdroj: SITA

MANCHESTER - Manchester United nedosiahol okrúhle desiate víťazstvo v súťažných zápasoch v rade, keď v šlágri kola doma iba remizoval s FC Liverpool 1:1. Na presný zásah hostí z 27. minúty, ktorý strelil James Milner z jedenástky, odpovedali United v 84. minúte zásluhou Zlatana Ibrahimoviča.

Švédsky bombardér zužitkoval ideálnu prihrávku Antonia Valenciu a zariadil pre "červených diablov" aspoň zisk bodu. So štrnástimi presnými zásahmi sa zároveň dotiahol na čele tabuľky kanonierov na Diega Costu s Alexisom Sanchezom. Liverpoolu patrí 3. miesto v tabuľke, keď sa pred neho po víkendovom programe dostal vďaka lepšiemu skóre Tottenham, United zotrvali na 6. priečke.

Futbalisti Manchestru City prehrali na štadióne Evertonu 0:4 v nedeľňajšom stretnutí 21. kola najvyššej anglickej súťaže. Za domácich sa postupne presadili Romelu Lukaku, Kevin Mirallas, Tom Davies a v nadstavenom čase zápasu aj Ademola Lookman.

"Citizens" si pripísali piatu prehru v tejto sezóne a v aktuálnej tabuľke Premier League majú na vedúcu Chelsea manko už 10 bodov. Evertonu patrí siedma priečka.

Manchester United - FC Liverpool 1:1 (0:1)
Góly: 84. Ibrahimovič - 27. Milner (z 11 m)

Everton - Manchester City 4:0 (1:0)
Góly: 34. R. Lukaku, 47. Mirallas, 79. T. Davies, 90.+ Lookman

Viac o téme: Manchester United Everton FC Liverpool Manchester City