VIDEO Najdrahší hráč planéty v derby sklamal: Pogbovu školácku chybu odčinil Ibrahimovič

Paul PogbaPaul Pogba Zdroj: SITA

MANCHESTER - Nedeľňajší šláger víkendového 21. kola anglickej futbalovej Premier League Manchester United - FC Liverpool nemal na Old Trafforde víťaza, hosťom však nechýbalo veľa. Šesť minút pred koncom riadneho hracieho času viedli na pôde odvekého rivala 1:0, bod pre "červených diablov" v závere ratoval Zlatan Ibrahimovič.

Domáci Manchester sa na zaplnenom štadióne usiloval od úvodu o ofenzívu, sľubné príležitosti v prvom polčase nepremenili Ibrahimovič, Henrich Mchitarjan a ani Paul Pogba. Od leta najdrahšiemu futbalistovi planéty Pogbovi nevyšiel zápas podľa jeho predstáv a pre ManUtd to takmer znamenalo prehru. Po dvadsiatich minútach hry sa francúzsky stredopoliar ocitol vo výbornej pozícii, netrafil však bránku. Následne pokazil viacero prihrávok v sérii, zbytočne fauloval - všetko vyvrcholilo rukou v pokutovom území a penaltou pre Liverpool v 27. minúte.

Dlhoročný anglický reprezentant James Milner sa z bieleho bodu nepomýlil, bol to jeho šiesty ligový gól v aktuálnej sezóne, šiesty z pokutového kopu. Evidentne rozladený Pogba o pár minút unikol kartovému trestu, keď pri bránení vo vlastnej šestnástke nešetrne strhol k zemi hosťujúceho kapitána Jordana Hendersona. Po zmene strán bol Francúz prakticky neviditeľný, zaujal predovšetkým ležérnou prihrávkou, po ktorej nasledoval protiútok Liverpoolu a takmer aj druhý gól v domácej sieti.

Pogbovým záchrancom a aj hrdinom United sa stala iná letná posila - švédsky kanonier Ibrahimovič, ktorého presná hlavička v 84. minúte znamenala vyrovnanie skóre. Tridsaťpäťročný bombardér si pripísal na konto 14. presný zásah v aktuálnej sezóne Premier League a je na čele poradia kanonierov vedno s Diegom Costom a Alexisom Sánchezom. Liverpool mal ešte jednu príležitosť, strela Holanďana Georginia Wijnalduma však nebola dostatočne razantná a ani presná.

V poradí 198. futbalové derby týchto dvoch súperov bolo zároveň duelom renomovaných kormidelníkov - domáceho Josého Mourinha a Jürgena Kloppa. Mourinho po stretnutí priznal, že jeho tím chcel v nedeľu dosiahnuť viac. "Nie je to výsledok, ktorý sme chceli, ani výsledok, o ktorý sme bojovali, musíme ho však akceptovať. V prvom polčase sme mali príležitosti, oni však skórovali z penalty. Aj po zmene strán sme mali šance, Liverpool však dobre bránil a spoliehal sa na brejky. Myslím si, že ak by sa hralo ešte niekoľko minút, boli by sme bližšie k víťaznému gólu, pretože sme súpera dostali pod tlak a boli sme mentálne silní a nabití emóciami," skonštatoval Portugalčan pre klubový web. Liverpool v nedeľu uťal deväťzápasovú šnúru výhier ManUtd v rámci všetkých súťaží.

"Po zápase vždy hľadím na dve veci. Prvou je výkon, druhou, samozrejme, výsledok," uviedol Klopp pre web LFC a pokračoval: "S výkonom som spokojný. Keby ste videli zostavy a okolnosti, poviete mi, 'bod z Old Traffordu, no tak, vezmi, choď domov a nepremýšľaj o tom, super'. Nie je to však úplne tak, a to práve vzhľadom na výkon mojich chlapcov. Počas celého duelu sme boli lepší. Prišla však jedna dlhá lopta a naša chyba. Domácich to, pochopiteľne, povzbudilo. My sme však ešte mali možnosti skórovať. Zaslúžili sme si zvíťaziť."

Celková bilancia vzájomných duelov (dosiaľ 198 zápasov) vyznieva v prospech Manchestru United: vybojoval 79 víťazstiev, FC Liverpool má na konte 65 úspechov. Zmierlivo sa rozišli 54-krát. Nedeľňajší duel bol jubilejný 50. vzájomný v rámci Premier League.

Nerozhodný výsledok z Old Traffordu istotne potešil priaznivcov londýnskeho FC Chelsea, ktorý je na čele tabuľkového poradia s 52 bodmi a pred najbližšími prenasledovateľmi má po 21. kole solídny sedembodový náskok. Mužstvá na druhej a šiestej priečke delí päť bodov, otvorený tak zostáva predovšetkým boj o miestenky v Lige majstrov 2017/2018. Tottenham Hotspur a Liverpool majú po 45 bodov, nasledujú FC Arsenal (44 b.), Manchester City (42 b.) a Manchester United (40 b.).

Viac o téme: Manchester United Paul Pogba