Juventus stratil body vo Florencii, Allegri: Veľmi slabý prvý počas

Massimiliano Allegri Massimiliano Allegri Zdroj: SITA

FLORENCIA - Futbalisti Juventusu Turín nevyužili šancu navýšiť svoj náskok na čele tabuľky talianskej Serie A. Úradujúci šampión prehral vo Florencii s domácim ACF 1:2 a pred druhým v poradí AS Rím vedie už len o jediný bod.

Turínčanom sa nedeľňajší duel vôbec nevydaril. Za svojím súperom od úvodu zaostávali a inkasovať mohli už v 10. minúte, keď konštrukciu brány trafil Matias Vecino. Góly za domácich strieľali Chorváti. Najskôr sa presadil Nikola Kalinič, potom krátko po zmene strán zaskočil Gianluigiho Buffona strelou z 30 metrov Milan Badelj. Juventusu sa po hodine hry podarilo zaznamenať kontaktný gól zásluhou Gonzala Higuaina, ale to bolo zo strany favorita všetko.

Kouč Fiorentiny Paulo Sousa bol z výkonu svojho mužstva nadšený. "Veľkému favoritovi sme toho veľa nedovolili. Hrali sme kompaktne vzadu, nerobili chyby. Náš výkon stúpa s kvalitou súpera, škoda, že proti silným mužstvám nehráme stále. Naše dnešné víťazstvo bolo úplne zaslúžené," vravel Sousa, ktoré zverenci zdolali Juventus doma od roku 1998 len druhýkrát.

Pre Turínčanov to bola štvrtá ligová prehra v sezóne, naposledy predtým ťahali za kratší koniec v Serie A vlani v novembri proti FC Janov. "Nikto nerád prehráva a my nie sme výnimkou. Odohrali sme veľmi slabý prvý polčas. I keď sa náš výkon po zmene strán zlepšil, na body to nestačilo," hodnotil duel tréner "starej dámy" Massimiliano Allegri.

Viac o téme: Massimiliano Allegri ACF Fiorentina Juventus Turín Paulo Sousa