VIDEO Megasúboj Crosbyho s Ovečkinom priniesol až 15 gólov, Chárov Boston s výpraskom

Nikolaj Kulemin z New Yorku Islanders strieľa gól brankárovi Bostonu Bruins Tuukkovi RaskoviNikolaj Kulemin z New Yorku Islanders strieľa gól brankárovi Bostonu Bruins Tuukkovi Raskovi Zdroj: TASR

BOSTON - Hokejisti Edmontonu Oilers v zostave so slovenským obrancom Andrejom Sekerom zdolali v noci na utorok v zámorskej NHL Arizonu 3:1. Pripísali si tak tretie víťazstvo za sebou a poskočili na druhé miesto v Pacifickej divízii. Z výhry sa tešil aj Tomáš Tatar, ktorého Detroit si poradil s Montrealom 1:0.

Naopak, nedarilo sa Bostonu s kapitánom Zdenom Chárom, Bruins podľahli New Yorku Islanders hladko 0:4. V drese posledného tímu Východnej konferencie sa dvomi gólmi zaskvel ruský útočník Nikolaj Kuľomin. Čisté konto si udržal nemecký brankár "ostrovanov" Thomas Greiss, ktorý kryl všetkých 32 striel súperových hráčov.

Zaváhali aj hráči Los Angeles, ktorí prehrali doma s Tampou Bay tesne 1:2. Slovenský brankár v službách LA Peter Budaj si pripísal 27 úspešných zákrokov, jeho spoluhráč Marián Gáborík odohral 16 a pol minúty a na súperovu bránku vyslal tri strely.

Veľký šláger sa hral v Pittsburghu, kde domáci obhajca titulu zdolal v gólovej prestrelke lídra súťaže Washington 8:7 po predĺžení. Penguins tak ukončili víťaznú sériu Capitals, ktorá sa zastavila na čísle deväť. Ruský center Jevgenij Malkin prispel k divokej výhre hetrikom, už svojím jedenástym v profiligovej kariére. Sidney Crosby zaznamenal gól a tri asistencie, o víťazstve domácich rozhodol v 34. sekunde predĺženia trojbodový Conor Sheary (2+1).

Boston - New York Islanders 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
Góly: 34. N. Kuľomin (Cizikas, Chimera), 35. Bailey (Lee, Pelech), 39. N. Kuľomin (Cizikas), 52. Chimera, Zdeno Chára (Boston) 23:05 min, 4 strely, -1 bod, 2 tr. min, 2 "hity"

Buffalo - Dallas 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Góly: 1. T. Ennis, 13. J. McCabe, 28. Eichel (Reinhart, Okposo), 60. Eichel - 16. Faksa (Hudler)

Detroit - Montreal 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Gól: 39. Vanek (DeKeyser, Nielsen)
Tomáš Tatar (Detroit) odohral 14:12 min, 2 strely, 2 "hity", 1 zblokovaná strela

Los Angeles - Tampa Bay 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Góly: 9. Clifford - 15. T. Johnson (Drouin, Witkowski), 39. B. Boyle (V. Filppula, Kučerov)
Marián Gáborík odohral 16:29 min, 3 strely, Peter Budaj (obaja Los Angeles) odchytal 58:56 min, kryl 27 z 29 striel a dosiahol úspešnosť 93,1%

San Jose - Winnipeg 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
Góly: 12. J. Ward (Braun), 23. Meier (Tierney, J. Ward), 28. Burns (Pavelski, Marleau), 52. Tierney (Meier, Vlasic), 60. J. Thornton - 58. Morrissey (Scheifele), 60. Scheifele

Pittsburgh - Washington 8:7 po predĺž. (0:2, 6:3, 1:2 - 1:0)
Góly: 27. Malkin (Daley, Schultz), 28. Sheary (Crosby, Daley), 29. Bonino (Schultz, Kessel), 34. Rust (Daley, Määttä), 35. Malkin (Guentzel, Schultz), 38. Malkin (Hörnqvist, Crosby), 46. Crosby (Sheary, Rust), 61. Sheary (Crosby, Schultz) - 8. Burakovsky (Winnik), 18. Nicklas Bäckström (Oshie, Ovečkin), 22. Williams (Kuznecov, M. Johansson), 36. Connolly (Chorney, Burakovsky), 37. Eller (Schmidt, Oshie), 50. Oshie (Ovečkin, Niskanen), 55. Eller (Orlov, Niskanen)

Edmonton - Arizona 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Góly: 4. Nugent-Hopkins (Eberle, A. Larsson), 32. Khaira (Letestu, Kassian), 34. Draisaitl (McDavid) - 38. Vrbata (Burmistrov)
Andrej Sekera (Edmonton) odohral 21:59 min, 3 strely, 2 trestné minúty, +1 bod, 2 bloky

Viac o téme: Boston Zdeno Chára Marián Gáborík New York Islanders