Slovenský gólman to má v Manchestri poriadne nabité: Obed s Ibrahimovičom je bežnou rutinou!

Alex Fojtíček so Zlatanom Ibrahimovičom
Alex Fojtíček so Zlatanom Ibrahimovičom

MANCHESTER - Nádejný slovenský brankár Alex Fojtíček, ktorý sa minulý rok presunul z prešovského Tatrana do akadémie anglického veľkoklubu Manchesteru United opísal v rozhovore pre Profutbal.sk svoje pocity zo svojho pôsobenia v jednom z najväčších futbalových tímov sveta. Alex je prvým Slovákom, ktorý pôsobí v slávnom klube z Manchesteru a podľa jeho slov to niekedy nie je jednoduché. Byť v jeho veku sám v cudzej krajine s inou kultúrou a inými zvykmi. Na druhej strane priznáva, že bolo jeho obrovským detským snom pôsobiť vo veľkom európskom klube.

"Osobne som nemal vysnívaný konkrétny klub, o to väčšie prekvapenie pre mňa bolo, keď som dostal šancu v Manchestri United. Je to pre mňa obrovská životná zmena. Niekedy je to aj ťažké, byť v Anglicku sám, bez rodiny a priateľov," vysvetlila slovenská brankárska nádej.
 
Rodák z Prešova potvrdil, že Manchester United nebol jediným tímom, ktorý sa zaujímal o jeho služby: "Absolvoval som skúšky aj v Liverpoole či v Aston Ville. Následne prišla skúška v United a odvtedy už to akosi išlo samo od seba. Skvelú prácu odviedol Svetozár Pavlovič, ktorý ma zastupuje. Jedného dňa mi len zazvonil telefón a pán Pavlovič mi oznámil: ´Je to tam, podpisuješ zmluvu s United!"
 
Pre mladého brankára je strenutie sa s hviezdami "červených diablov" na tréningu či obede bežnou záležitosťou, ale on sa snaží sústrediť predovšetkým na svoje individuálne výkony a futbalový rast. "Nemôžem sa sťažovať. Človek zrazu dennodenne vída hráčov ako Rooney, Ibrahimovič, Pogba. Je to úžasná skúsenosť. Na druhej strane, uvedomujem si, že tu nie som preto, aby som o týchto veciach iba rozprával. Konkurencia je obrovská. Práve v takýchto chvíľach mi najviac pomáha rodina. Každý tím trénuje v jednom centre, takže bežne sa môžeme trebárs naobedovať s najväčšími hviezdami klubu. Hráči sa zdravia, pýtajú sa, či je všetko v poriadku a či nám nemôžu nejako pomôcť. O mládež je tu postarené neuveriteľne. Naposledy som napríklad regeneroval s Matom a Herrerom," porozprával Fojtíček o zážitkoch mimo ihriska.
 
Iba 17-ročný gólman sa túži presadiť v akadémii anglického klubu a zároveň sa chce udržať vo výbere slovenskej reprezentácie do 17 rokov. "Chcem v čo najlepšom svetle odprezentovať slovenský futbal, a samozrejme, aj samého seba. Momentálne som členom výberu do 17 rokov, s ktorým sme postúpili do Elite Round. Našim cieľom je pobiť sa o postup na Euro 2017 v Chorvátsku. Na vyššie repre kategórie sa momentálne nesústredím. O tom rozhodujú tréneri," dodal na záver.

 

 


Tagy: Alex Fojtíček; Manchester United

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
športky
Foto:
Devilpage.cz

DISKUSIA