Banská Bystrica bráni Handzuša: Toto VIDEO má svedčiť o jeho nevine!

Michal Handzuš
Michal Handzuš

BANSKÁ BYSTRICA - Legendárny slovenský hokejový reprezentant Michal Handzuš, ktorý pôsobí v Banskej Bystrici, prekvapil fanúšikov tvrdým zákrokom, kedy v 10. minúte zápasu proti HC Kośice knoukatoval Tomáša Hričinu. Rozhodcovia mu za zákrok uložili trest na 5 minút a do konca súboja. Handzušovi navyše hrozí prísny trest, lebo na podnet Košičanov je proti nemu vedené disciplinárne konanie. Oficiálna stránka Banskej Bystrice reagovala na tento zákrok videom, ktoré má dosvedčiť jeho nevinu.

Predstavitelia Banskej Bystrice vo videu jasne naznačili, že práve údajne faulovaný Hričina podrazil Handzuša tesne pred tým, ako sa on dopustil nedovoleného zákroku. Práve toto podrazenie nakoniec vyústilo k nepríjemnému zraneniu. "Aký je Váš názor? Kto koho fauloval?

Pravidlo 167 – PODRAZENIE
DEFINÍCIA: Hráč zrazí protihráča na ľadovú plochu svojou hokejkou, nohou alebo stehnom.
I. Hráčovi, ktorý akýmkoľvek spôsobom podrazí protihráča, bude uložený aspoň menší trest.
II. Hráčovi, ktorý napáda protihráča s pukom a použije svoju hokejku na vypichnutie alebo zahákovanie puku predtým, ako protihráča podrazil alebo spôsobil jeho pád, neukladá sa nijaký trest.
III. Hráčovi podľa Pravidla 167-II., ktorý má kontakt s protihráčom skôr ako s pukom, a spôsobí pád protihráča, bude uložený menší trest za podrazenie.
IV. Hráčovi, ktorý zraní alebo bezohľadne ohrozí protihráča podrazením, bude uložený väčší trest a osobný trest do konca stretnutia, alebo trest v hre."
uviedli Bystričania k videu. 

"Hričina ma nevidel, no ja som na neho nevyskočil, ani som nemal ruky hore. Samozrejme, je mi to ľúto a verím, že čoskoro bude v poriadku. Zdravie je na prvom mieste," tvrdil po zápase Handzuš. Košický hokejista utrpel pomliaždenie mäkkých časti hlavy a má podvrtnutú krčnú chrbticu. Nuž, uvidíme ako napokon rozhodne disciplinárna komisia Slovenského zväzu ľadového hokeja, ktorej stanovisko sa očakáva do štvrtka 19. januára do 12.00 h. 

Mal by byť Handzuš za tento zákrok prísne potrestaný?

Hlasovalo: 1618


Tagy: HC Košice Michal Handzuš HC ´05 Banská Bystrica Tomáš Hričina

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
športky
Foto:
TASR

DISKUSIA