VIDEO Úžasné sólo slovenského talentu: Slovanista Skalický sa blysol nádherným gólom

Pavol SkalickýPavol Skalický Zdroj: TASR

NIŽNEKAMSK - Hráči HC Slovan Bratislava zvíťazili 3:2 na ľade Neftechimiku Nižnekamsk vo štvrtkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) 2016/2017 a sú o krok bližšie k splneniu základného sezónneho cieľa - postupu do play-off. "Belasí" majú z ostatných deviatich stretnutí osem triumfov, štvrtkový bol pre nich šiestym v sérii.

Zverenci trénera Miloša Říhu inkasovali hneď v úvode - po 12 sekundách Richard Gynge prekonal Barryho Brusta. O zmazanie manka sa v 10. min postaral Michal Hlinka. Slovan položil základ svojho úspechu v druhej tretine, v jej závere skórovali Nick Plastino a Pavol Skalický. Ten na seba zobral prečíslenie štyroch proti dvom a šikovne prekabátil defenzívu hostí.

Presne desať minút pred koncom tretej časti v presilovke znížil Igor Polygalov, počas záverečnej hry bez brankára Neftechimik nedokázal vyrovnať skóre. Slovan má po 52 súbojoch v tomto ročníku KHL na svojom konte 75 bodov a na ôsmu priečku, ktorá ešte zaručí prienik do play-off, má po štvrtkových zápasoch trojbodové manko. Najbližšie sa "belasí" predstavia v utorok 24. januára na ľade Amuru Chabarovsk.

Miloš Říha, tréner HC Slovan /zdroj: hcslovan.sk/: "Podali sme taktický výkon vo všetkých herných činnostiach, podporený výborným výkonom brankára. Všetci hráči pracovali pre tím, dnes sme si rozdelili góly do viacerých pätiek. Trip sa nám podaril skvele, z dvoch zápasov máme šesť bodov, sme spokojní."

Viac o téme: HC Slovan Bratislava Pavol Skalický